Naga MarketsZłotówka i dwa złoteKońcówka minionego tygodnia przyniosła dynamiczne zmiany cen aktywów na globalnych rynkach finansowych. Na skutek zaostrzenia wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami – a dokładniej, zapowiedzi kolejnego podwyższenia ceł importowych z obu stron – zwiększyła się awersja inwestorów do ryzyka. Przeceny było widać na rynkach akcji, na wykresach takich surowców jak ropa naftowa czy miedź, z kolei złoto podrożało. Spadała także wartość dolara amerykańskiego i juana, jednak rosnąca awersja do ryzyka uderzyła mocno przede wszystkim w notowania walut spoza grupy kluczowych walut świata.

Polski złoty zaliczał się do grupy walut, w które uderzyło zmniejszenie apetytu inwestorów na ryzyko. Notowania indeksu BOSSAPLN w piątek zniżkowały do poziomów tegorocznych minimów, a dzisiaj testują to techniczne wsparcie, odcylując w okolicach 88,30-88,40 pkt.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Mimo że w ujęciu międzynarodowym notowania dolara amerykańskiego zniżkowały, to waluta ta utrzymywała swoją wartość w relacji do polskiego złotego. Notowania USD/PLN nie zeszły poniżej 3,91 i dzisiaj powróciły do zwyżek, poruszając się nadal w okolicach tegorocznych maksimów. Tymczasem mocno w górę odbiły w piątek notowania EUR/PLN. Notowania tej pary walutowej zakończyły miniony tydzień tuż poniżej 4,38, a dzisiaj rano rosną, próbując przebić w górę wspomniany poziom. Z kolei w przypadku kursu CHF/PLN w piątek doszło do powrotu notowań ponad psychologiczną barierę na poziomie 4,00.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania CHF/PLN - dane dzienne
Notowania CHF/PLN – dane dzienne


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here