Zbliżenie na monetę 1 złoty PLNW trakcie dzisiejszej sesji kurs złotego umacniał się silnie względem funta szterlinga, który pozostaje najsłabszą walutą koszyka G8 w ostatnim tygodniu i kosztuje niecałe 4,71 zł. Z kolei dolar silnie wzrasta powyżej 3,79 zł, euro kosztuje 4,25 zł, a frank 3,84 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtowały się wtorkowe kursy walut na rynku Forex, 16 lipca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2570 Euro
USDPLN 3,7950 dolar
GBPPLN 4,7090 funt
CHFPLN 3,8400 frank

Kurs dolara odrabia poniedziałkowe spadki

Notowania pary walutowej odnotowują dziś silny wzrost rzędu 0,35%, a kupujący zdołali dotrzeć do psychologicznego oporu 3,80. Jego trwałe przebicie otworzy drogę do ważnej strefy 3,8130/80, która stoi na drodze do tegorocznego szczytu na parze USD/PLN. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 3,76 i dopóki cena utrzymuje się powyżej, dopóty przewaga jest po stronie popytu.

Kurs dolara do złotego we wtorek na interwale dziennym 16 7 19
Kurs dolara do złotego we wtorek na interwale dziennym

EUR/PLN poniżej 4,26 zł. Kurs euro przebija wsparcie

Kurs EUR/PLN kontynuuje wczorajsze spadki, a przebity poziom wsparcia 4,26 umożliwia ponowny test rocznego dołka 4,2373. Jednak nie należy zapominać, iż w zeszłym tygodniu zostało ustanowione nowe, lokalne maksimum, które dodało nadzieję kupującym do odwrócenia trendu spadkowego, który dominował na tej parze od połowy maja.

Kurs euro do złotego we wtorek na interwale dziennym 16 7 19
Kurs euro do złotego we wtorek na interwale dziennym

Kurs funta najniżej od dwóch lat

Notowania funta do złotego silnie dziś spadają, a sprzedający zdołali ustanowić dwuletnie minimum w okolicach poziomu 4,7100. Wiele wskazuje na to, iż deprecjacja funta powinno być kontynuowana w związku z ponownym wzrostem ryzyka hard Brexitu. Najbliższym wsparciem pozostaje poziom 4,6914. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej oporu 4,75 i przebicie lipcowego maksimum pozwoliłoby na wyhamowanie presji podaży.

Kurs funta do złotego we wtorek na interwale dziennym 16 7 19
Kurs funta do złotego we wtorek na interwale dziennym

CHF/PLN nieznacznie koryguje blisko maksimów

Kurs franka po silnym wzroście pod koniec zeszłego tygodnia zdołał dotrzeć do tegorocznego szczytu 3,8570 i tym samym została utworzona formacja podwójnego szczytu. Na tę chwilę kurs kontynuuje nieznaczną korektę spadkową, jednak rosnąca awersja do ryzyka na świecie i impet ceny faworyzuje scenariusz dalszych wzrostów.

Kurs franka do złotego we wtorek na interwale dziennym 16 7 19
Kurs franka do złotego we wtorek na interwale dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here