Polskie monety tworzące stosPolski złoty mocno zaczyna nowy tydzień, umacniając się do wszystkich głównych konkurentów na rynku Forex. We wtorek spadki kontynuuje euro, dolar i franka, korygować próbuje jedynie brytyjski funt. Sprawdź kursy walut w drugim tygodniu kwietnia i ile kosztuje złotówka.

Finax

Kurs euro testuje 4,2850, EUR/PLN będzie spadać?

Po tym jak europejska waluta odrzuciła poziom 4,30, notowania starają się stopniowo schodzić niżej. EUR/PLN kolejną sesję z rzędu testował poziom 4,2850, który stanowi obecnie wyraźne wsparcie – gdyby udało się go jednak pokonać, kurs euro może się nadal osłabiać na korzyść złotówki, między innymi w kierunku dołków z listopada i grudnia na 4,2761. Odwróceniem tego scenariusza byłoby wybicie siatki średnich ruchomych i powrót nad poziom 4,30, co otworzy drogę do maksimów lutowych pod 4,33. Na razie jednak kurs euro wskazuje raczej na tendencje podażowe.

kurs euro 9 kwietnia
Kurs euro z presją niedźwiedzi. EUR/PLN D1, Tradingview

USD/PLN wybija wsparcie, kurs dolara w kierunku 3,80 zł

We wtorek za dolara płacono 3,80 zł, po poniedziałkowym wybiciu strefy wsparcia. Jeżeli deprecjacja będzie kontynuowana, wtedy notowania USD/PLN mogą osunąć się poniżej 3,80, otwierając sobie drogę do 3,76-3,74 zł, czyli marcowych minimów. Ostateczne wsparcie znajduje się natomiast w okolicach 3,72 zł, gdzie przebiegają tegoroczne minima. Kurs dolara może zanegować scenariusze spadkowe, musiałby jednak powrócić nad szczyty z końcówki ubiegłego roku (3,8141) i wykonać ruch w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji na 3,84 zł.

kurs dolara 9 kwietnia
Kurs dolara traci w poniedziałek, wtorek przynosi kontynuację. USD/PLN D1, Tradingview

Kurs funta testuje najniższe poziomy od 2 tygodni, GBP/PLN po 4,96 zł

Chociaż we wtorek kurs funta stara się odrabiać poniedziałkowe osunięcia, to przez chwilę cena znajdowała się na poziomie 4,96 zł, czyli najniżej od dwóch tygodni. Spadki z początku tygodnia mają jednak bardzo duże znaczenie, gdyż wybijają konsolidację na wielomiesięcznych maksimach i mogą sugerować, że GBP/PLN będzie się nadal osuwał. Obecnie wsparcie znajduje się na 4,9475 i jego wybicie potwierdziłoby scenariusz wyraźniejszego umocnienia złotego.

kurs funta 9 kwietnia
Kurs funta wybił krótkoterminową konsolidację. GBP/PLN D1, Tradingview

CHF/PLN mocno traci, kurs franka najniżej od 22 marca

Spadki nie ominęły również CHF/PLN. Szwajcarska waluta testowała w poniedziałek najniższe poziomy od kilkunastu dni, osuwając się chwilowo poniżej 3,81 zł. We wtorek presja podażowa jest nadal utrzymywana, silniejszą deprecjację blokuje jednak 50-okresowa średnia ruchoma. Nie zmienia to faktu, że kurs franka wyraźniej powraca do zakresu wielomiesięcznej konsolidacji, co może zwiększyć szansę na ponowny ruch w stronę 3,74 zł, gdzie przebiegają tegoroczne minima.

kurs franka 9 kwietnia
Kurs franka silnie traci do złotego. CHF/PLN D1, Tradingview

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here