Naga Markets

Kurs złotego silnie rośnie. Inflacja w USA wspiera polską walutę Gwałtowne spowolnienie inflacji i sygnały, że ruch ten może być kontynuowany w nadchodzących miesiącach, przygotowują rynki do odwrócenia retoryki przez FED. W tej chwili  podwyżka stóp procentowych o 75 pb. nie jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Inflacja konsumencka w USA spowolniła w lipcu do 8,5% z poziomu 9,1% miesiąc wcześniej.

Kurs złotego znacznie się umacnia

Dane o inflacji są wyraźnie lepsze od oczekiwań analityków, te prognozowały wzrost ceno o 8,7%, co spowodowało natychmiastową reakcję rynku. Serwis FedWatch Tool pokazuje już wyraźną zmianę do 75-punktowej podwyżki na koniec września. Prawdopodobieństwo takiego ruchu spadło z 68% do 33%.Po publikacji danych o inflacji z USA, kurs dolara jest w odwrocie. Sytuację wykorzystuje polski złoty, który od kilku dni pozostawał przyklejony do poziomu wsparcia przy poziomie 4,58. Teraz USD/PLN z impetem kieruje się na południe.

Notowania USD/PLN, Daily. Źródło: MT5 XM
Notowania USD/PLN, Daily. Źródło: MT5 XM

Najbliższe wsparcie, gdzie kupujący mogą mogą szukać miejsca do wejścia w rynek znajduje się przy poziomach ok. 4,46. Warto mieć na uwadze, że po uspokojeniu nastrojów może nastąpić ruch powrotny do wcześniej wyłamanego wsparcia. Gdyby kupującym udało się do końca tygodnia powrócić ponad 4,58, wtedy realny byłoby podejście do 4,70. Oscylatory RSI i MACD potwierdzają jednak aktualny ruch na południe i nie sygnalizują jeszcze wyprzedania rynku.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

W przeciwieństwie do USD/PLN, na notowaniach EUR/PLN nie mamy dzisiaj większego ruchu. Warto jednak zauważyć, że od kilku dni kurs porusza się poniżej ważnego poziomu wsparcia położonego przy 4,70. Tym samym polski złoty jest coraz bliżej do wypełniania zasięgu korekty 1:1, który wypada przy kursie 4,64.

Notowania EUR/PLN, Daily. Źródło: MT5 XM
Notowania EUR/PLN, Daily. Źródło: MT5 XM

Oscylator MACD znajduje się w trendzie spadkowym, natomiast RSI porusza się w lokalnej konsolidacji, co może świadczyć o zbliżającym się większym ruchu kierunkowym. Z innych wydarzeń o znaczeniu dla tej pary walutowej, warto śledzić wiadomości dotyczące przyznania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy. Pozytywne informacje w tym temacie z pewnością wzmocni notowania złotego.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | notowanie euro | kurs ropy wti | pzu notowania | dax 30 prognoza | mercator giełda | pge notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here