Naga MarketsKurs złotego rozpoczyna 2021 od wzrostu. Dolar (USD/PLN) i frank (CHF/PLN) mocniej w dółPolski złoty zakończył poprzedni rok akcentem spadkowym za sprawą spekulacji na temat możliwych działań NBP. Jednak oficjalnie żadne decyzje nie zostały podjęte, więc początek nowego roku na razie przynosi odreagowanie części ubiegłotygodniowych zniżek. Notowania indeksu BOSSAPLN dzisiaj rano powróciły ponad poziom 88 pkt.

Kurs złotego ze wzrostami

Dzisiaj w kalendarzu makro warto zwrócić uwagę na serię odczytów indeksów PMI dla przemysłu za grudzień. Na razie opublikowane zostały odczyty w krajach azjatyckich (lepsze od oczekiwań dla Japonii, rozczarowujące dla Chin i Indii), zaś w najbliższych godzinach pojawią się odczyty także dla krajów Europy, w tym o 9:00 dla Polski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odczyt indeksu PMI może przejściowo wpłynąć na notowania polskiego złotego, jednak ogólne trendy na rodzimej walucie będą w dużej mierze zależały od sytuacji na rynku globalnym. Końcoworoczne osłabienie złotego może uatrakcyjnić rodzimą walutę w oczach zagranicznych inwestorów. Ponadto, dla polskiego złotego istotny jest także fakt, że na globalnym rynku utrzymuje się nastawienie risk-on, faworyzujące bardziej ryzykowne aktywa, w tym waluty EM.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Notowania USD/PLN dzisiaj rozpoczynają sesję od delikatnej przeceny i poruszania się w okolicach 3,71. Z kolei notowania EUR/PLN nieznacznie zniżkują i poruszają się w okolicach 4,55.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here