Naga MarketsPLN, złoty, złotówka, ComparicOd czego może zależeć siła naszej waluty i czy należy patrzeć tylko na relacje amerykańsko-chińskie? zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Kurs dolara, a wojna handlowa: Chiny chcą zbyt wiele

Złoty dalej słabnie, od wczoraj stracił 3 grosze w stosunku do dolara. Ten ruch wynika pośrednio z wskaźników z Polski. Indeks PMI wygląda słabo, nieoczekiwany spadek w dół w październiku do poziomu 45,6, co pokazuje, że gospodarka polska staje się mniej odporna na szoki z zagranicy – powiedział analityk BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
wojna handlowa USA ChinyW ocenie eksperta widać wyraźnie, iż inwestorzy zagraniczni obawiają się słabszych odczytów z Polski. Do tego dochodzi fakt aprecjacji amerykańskiej waluty, choć rynek w dalszym ciągu szuka długoterminowego trendu, oczekując jasności na linii USA-Chiny.

– Mamy nowe oczekiwania Chińczyków, którzy żądają, by Trump wycofał się z ceł nałożonych we wrześniu o łącznej kwocie 100 mld USD. Chiny chcą obustronnego wycofania ceł. Jednak na ile amerykanie są na to skłonni pójść? Administracja Trumpa rozważa taki scenariusz, jednak nie ma pewności jak do sprawy podejdzie sam prezydent USA. Wydaje się, że Chiny chcą zbyt wiele, a w zamian nie oferują prawie nic – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here