Naga MarketsKurs złotego: risk-off szkodzi wycenie polskiej walutyPoczątek nowego tygodnia na rynku polskiego złotego przynosi kontynuację sytuacji z końcówki poprzedniego tygodnia – a więc nastawienia risk-off wśród globalnych inwestorów. Zmienność póki co jest jednak niewielka, a notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się niedaleko piątkowego zamknięcia, oscylując tuż poniżej poziomu 88 pkt.

Kurs złotego z kontynuacją trendu z poprzedniego tygodnia

Podbicie awersji do ryzyka na świecie wynika przede wszystkim z nieprzewidywalności związanej z pandemią, która stawia pod znakiem zapytania tegoroczny wzrost gospodarczy na świecie. Pojawiają się przestoje w szczepieniach, a kolejne kraje przedłużają lockdowny, co oddala wyczekiwany „powrót do normalności”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na globalnym rynku dominującą ostatnio tendencją jest umocnienie amerykańskiego dolara. W piątek doprowadziło ono m.in. do podbicia wartości kursu USD/PLN do 3,75. Na początku dzisiejszej sesji notowania tej pary walutowej poruszają się nadal powyżej tego poziomu.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Tymczasem na wykresie EUR/PLN zwyżki z poprzedniego tygodnia wyhamowały, a notowania poruszają się obecnie tuż powyżej poziomu 4,53.

Dzisiaj w kalendarzu danych makro pojawiło się sporo publikacji z Chin, natomiast w późniejszych godzinach pojawią się już tylko pojedyncze odczyty. Wśród nich o 14:00 oczekiwane są wskaźniki inflacji bazowej w Polsce.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here