Naga Markets

Kurs złotego reaguje na gorsze nastroje. Dolar wraca powyżej 4,58 złWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie nieco niższych zakresów eurodolara oraz brak większych zmian wokół złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6976 PLN za euro, 4,5816 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,7833 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4221 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 7,008% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego stara się zachować spokój

Początek tygodnia handlu przyniósł lekkie schłodzenie nastrojów rynkowych. Inwestorzy musieli zmierzyć się z doniesieniami dot. COVID19 w Chinach, co oddala scenariusz poluzowania restrykcji zero-COVID. Dodatkowo skokową zmienność zaobserwowaliśmy na rynku ropy, gdzie miejsce miało zamieszanie związane z produkcją ze strony Saudów. Lokalnie otrzymaliśmy informacje iż od stycznia RPP wraca do 2 dniowych posiedzeń. Globalnie pozostajemy w układzie korekcyjnym.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane GUS dot. rynku pracy za październik. Najważniejszą figurą będzie jednak produkcja przemysłowa gdzie dynamika szacowana jest na 7,8% r/r.

USD

Z rynkowego punktu widzenia spadki na eurodolarze sugerują możliwe lekkie osłabienie PLN.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGrupa AB [ABE], Unimot [UNT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPolimex–Mostostal zatrzymany w rejonie 4,10 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here