Kurs złotego przed nowym tygodniem. Sprawdź notowania kursów dolar, euro, funt i frank na rynku ForexKurs złotego w drugim tygodniu handlowym stycznia nie wykonywał dużych ruchów względem reszty głównych walut światowych. Dopiero ostatnia sesja handlowa tygodnia spowodowała, że kurs złotego umocnił się wobec kursu funta, franka, euro oraz dolara amerykańskiego. Czy polski złoty będzie w stanie utrzymać tę tendencję podczas kolejnego tygodnia handlowe, czy pary walutowe odbiją – odrabiając piątkowe straty? Spójrzmy na wykresy par USDPLN, CHF/PLN, EUR/PLN oraz GBPPLN przed nadchodzącym tygodniem. 

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2328 Euro
USDPLN 3,8065 dolar
GBPPLN 4,9679 funt
CHFPLN 3,9128 frank
  • Kurs dolara spada poniżej zakresu wsparcia cenowego 3,84 PLN,
  • EURPLN wykazuje dalsze tendencje spadkowe, wybijając lokalne wsparcie,
  • Kurs funta spada poniżej 5 PLN, kierując się w stronę 4,89 PLN,
  • CHFPLN konsoliduje się będąc najsilniejszą walutą wobec polskiego złotego.

Kurs dolara amerykańskiego (USD) z tendencją spadkową wobec polskiego złotego (PLN)

Kurs dolara podczas ostatnich dni handlowych wyraźnie zmierza tylko w jednym kierunku – na południe wybijając przy tym ważniejsze poziomy wsparć. Zdaje się, że inwestorzy walutowi powinni skupić się na dalszej obniżce cenowej pary USDPLN. W tym momencie, po przełamaniu strefy widocznej na poniższym wykresie jako pomarańczowa strefa – poziomu 3,85 PLN, para wygenerowała sygnał spadkowy, którego celem będzie kolejna najbliższa strefa – 3,73 PLN. Kurs dolara amerykańskiego może zatem podczas najbliższego tygodnia handlowego zmierzać właśnie w tym kierunku, przeceniając się kolejnych 75 – 85 pipsów.

WYKRES Kurs dolara USDPLN D1 11.01.2020
Kurs dolara USDPLN D1 11.01.2020

Kurs euro wybija lokalne wsparcie cenowe. Cel dla pary EURPLN zdaje się rysować na strefie 4,20 PLN

Kurs euro podczas ostatniego dnia handlowe w ubiegającym już tygodniu wybił wsparcie nowe na strefie 4,24 PLN. Oznacza to, że sentyment spadkowy wyraźnie rysuje się na kursie euro w stosunku do kursu polskiego złotego. Inwestorzy walutowi mogą zatem uważać, że dalsze spadki będą jedynie formalnością – jednak dobrze, aby para wykonała jeszcze korektę przed ewentualnymi dalszymi spadkami. Dobrze zatem, aby para EURPLN przetestowała jeszcze raz zakres cenowy 4,2360 PLN, tak, aby inwestorzy mogli z odpowiednim stosunkiem potencjalnego zysku do ryzyka handlować parę do zakresu najbliższego wsparcia cenowego – 4,20 PLN.

wykres Kurs euro EURPLN D1 11.01.2020
Kurs euro EURPLN D1 11.01.2020

Kurs funta spada poniżej zakresu 5 PLN. Czy para GBPPLN nadal będzie spadać w następnym tygodniu?

Kurs funta szterlinga zdaje się być jedna z najsilniejszych par – wraz z frankiem szwajcarskim, który utrzymuje się również relatywnie wysoko względem polskiego złotego wobec reszty głównych walut. W tym momencie para GBPPLN spada do poziomu 4,96 PLN, jednak ostatnie sesje zdają się być bardziej konsolidacyjne, aniżeli pro-spadkowe. Dlatego też, inwestorzy walutowi będą musieli skupić się na obserwacji pary GBPPLN w tym rejonie, tak, aby dostrzec dalsze generowane sygnały. W tym momencie nie widać, aby para kreowała jakiś konkretny sygnał. Dlatego też, skupić się będzie trzeba na najbliższym poziomie wsparcia (4,981 PLN) oraz poziomie oporu (5,05PLN). Wybicie jednego z nich powinno nadal parze mocniejszy impuls w kierunku wybicia.

wykres Kurs funta GBPPLN D1 11.01.2020
Kurs funta GBPPLN D1 11.01.2020

Kurs franka

Kurs franka szwajcarskiego w ciągu ostatnich dnia handlowych wyraźnie popada w konsolidację. Pasmo to jest relatywnie wąskie ponieważ obejmuje jedynie 50 pipsów – pomiędzy poziomami 3,93 PLN a 3,88 PLN. W ciągu najbliższych sesji handlowych zatem warto będzie skupić się – podobnie jak w przypadku kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego – na najbliższym poziomie wsparcia i oporu. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów (przestawione są one również na poniższym wykresie cenowym) zainicjować powinno większą zmienność w postaci impulsu w stronę wybicia. Na chwilę obecną szacuje się, że polski złoty może nadal umacniać się wobec reszty głównych walut – a co za tym idzie – dalej spychać kursy par na południe.

wykres Kurs franka CHFPLN D1 11.01.2020
Kurs franka CHFPLN D1 11.01.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here