Kurs złotego przed nowym tygodniem. Sprawdź notowania kursów dolar, euro, funt i frank na rynku ForexKurs złotego podczas obecnego tygodnia handlowego przechodził silną przecenę wobec kursu dolara amerykańskiego, kursu euro oraz franka szwajcarskiego. Jedyną walutą, która pokazała siłę wobec polskiej waluty – był to funt szterling, który ponownie przyatakował poziomy przekraczające 5 PLN. Jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych z polskim złotym? 

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2748 Euro
USDPLN 3,8654 dolar
GBPPLN 5,0788 funt
CHFPLN 3,9049 frank
  • Kurs dolara pod presją sprzedażową
  • EURPLN mocno się osłabia
  • Kurs funta ponownie powyżej 5,00 zł
  • CHFPLN Z CELEM 3,85 pln?

Kurs dolara odczuwa presję sprzedażową. Para walutowa w okolicach ważnego wsparcia cenowego

Kurs dolara odnotował sporą wyprzedaż w ciągu minionego tygodnia handlowego. Mimo to jednak para wyhamowała spadki w okolicach poziomu 3,84 PLN – czyli w okolicach najbliższego wsparcia cenowego. Kolejne sesje handlowe będą zatem skupiać się na tym, aby nadal utrzymać wsparcie – jednak mogą najbliższe ruchy mogą chcieć zaatakować poziomy niższe, jeśli obecna tendencja zostanie utrzymana. Celem zatem dla parwy USDPLN może okazać się strefa 3,75 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN 07.12.2019
Kurs dolara USDPLN 07.12.2019

Kurs euro najbardziej tracącą walutą wobec polskiego złotego w minionym tygodniu.

Kurs euro okazuje się otrzymać niechlubne – ostatnie miejsce jeśli chodzi o siłę względem polskiego złotego. Para straciła kilka groszy spadając do strefy 4,27 PLN i zbliżając się do lokalnego wsparcia, które może na krótko utrzymać parę przed dalszymi przecenami. Cel jednak dla pary EURPLN oznaczony powinien być na najbliższe sesje handlowe na strefie wsparcia – dolnego ograniczenia obecnie toczącej konsolidacji na poziomie 4,24 PLN.

wykres Kurs euro EURPLN D1 07.12.2019
Kurs euro EURPLN D1 07.12.2019

Kurs funta powyżej 5,00 zł. GBPPLN ponownie atakuje wyższe strefy

Kurs funta ponownie przekracza zakres 5 PLN, do czego przyczyniła się sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii – zbliżające się wybory oraz coraz to bardziej potwierdzające sondaże zwycięstwa jednej z partii. Kurs funta szterlinga zyskuje zatem nie tylko wobec polskiego złotego ale również wobec dolara amerykańskiego oraz japońskiego jena. W tym momencie sytuacja może się tylko rozpędzić na korzyść brytyjskiej waluty. Celem dla pary GBPPLN może okazać się zatem strefa 5,10 PLN.

WYKRES Kurs funta GBPPLN D1 07.12.2019
Kurs funta GBPPLN D1 07.12.2019

Kurs franka zmierza do wsparcia na strefie 3.85 PLN?

Kurs franka w ostatnim czasie ponownie rozpoczął spadki – jednak nadal utrzymuje sekwencje impuls – korekta – impuls bez mocniejszych zejść. W tym momencie jednak – mimo panującej tendencji spadkowej para CHFPLN ma spore szanse raz jeszcze do osiągnięcia strefy 3,92 PLN. Jak zostało to rozrysowane na poniżej przedstawionym wykresie pary CHFPLN – oczekuje się dalszych spadków po ówczesnym teście tej strefy.

wykres Kurs funta CHFPLN D1 07.12.2019
Kurs funta CHFPLN D1 07.12.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here