Naga MarketsKurs złotego pozostanie stabilny pomimo wzrostu inflacji, twierdzi Przygórzewski (Walutomat)Najnowszy odczyt inflacji dla Polski wypadał najwyżej od 8 lat, a Rada Polityki Pieniężnej (RPP) w środę utrzymała stopy na niezmiennym poziomie i sugerowała, że dynamika wzrostu cen nadal znajduje się na kontrolowanym poziomie. Jak w obliczu tych informacji oraz deeskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie wygląda kondycja PLN? Czy kurs złotego ma szansę na umocnienie? Na pytania Adam Rak szuka odpowiedzi w rozmowie z Maciejem Przygórzewskim, głównym ekspertem Walutomat.pl.


Deeskalacja konfliktu USA vs Iran zwiększa apetyt na ryzyko

Notowania ropy i złota oraz walut bezpiecznych przystani (jena i franka) traciły w środę i kontynuują ruchy spadkowe w czwartek, w reakcji na deeskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie po wystąpieniu Donalda Trumpa, który zapowiedział brak odpowiedzi zbrojnej na irańskie bombardowanie, w którym ucierpiały jedynie szczątkowe ilości infrastruktury baz USA w Iraku. W efekcie apetyt na ryzyko powraca na rynki, sytuacja uspokaja się i korzystać powinny z tego waluty rynków wschodzących, w tym polski złoty, który w stosunku do euro czwarty dzień z rzędu utrzymuje się w okolicach wielomiesięcznych minimów.

– Złotówka w momencie konfliktu znajduje się na wysokości poziomów noworocznych w przedziale 4,23-4,25 zł, jednak same wydarzenia w Iranie nie mają tak naprawdę bezpośredniego wpływu na PLN, gdzie zmienność pozostaje relatywnie ograniczona. W przypadku kursu do dolara amerykańskiego złoty tracił między innymi z powodu bardzo dobrych danych z rynku pracy w USA – wyjaśnia Przygórzewski.

Zdaniem eksperta Walutomat.pl ruchy złotego w przeciągu ostatniego półrocza, gdzie zakres cenowy eurozłotego wynosił około 16-17 groszy, mogą sugerować, że euro znajdujące się blisko swoich minimów cenowych ma tendencję do dobicia. Potwierdzeniem takowego scenariusza będzie jednak dopiero wybicie strefy 4,25-4,27 zł, a dopóki para walutowa znajduje się poniżej, to PLN nie powinien być narażony na silniejszą deprecjację.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLive trading: Nowe zasady i pierwszy handel w nowym roku!
Następny artykułJSW z problemami? Marcin Tuszkiewicz analizuje akcje spółek WIG20
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here