Naga Markets

Kurs EUR/PLN z problemami przy 4,70

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły zauważalne podbicie zmienności i lekkie schłodzenie nastrojów wokół eurodolara, co oznaczać może również przymiarki do korekty na innych bardziej ryzykownych aktywach. Z jednej strony otrzymaliśmy wczoraj słabsze wskazania w ramach sezonu wynikowego w USA (m.in. GS).

Z drugiej na rynku pojawiły się plotki dot. zmniejszenia tempa zacieśniania ze strony EBC, co należy najpewniej rozpatrywać jako próbę wyhamowania aprecjacji wspólnej waluty. Ruchy te nie znajdują jednak znaczącej reakcji na kwotowaniach PLN, który osłabia się nieco w ramach trwających konsolidacji.

Notowania EUR/PLN
Notowania EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji warto bliżej przyjrzeć się wskazaniom inflacyjnym: HICP dla Strefy Euro i PPI z USA. Ponadto sporo emocji wywołało poranne posiedzenie BoJ, którego efektem jest spadek kursu jena.

Z rynkowego punktu widzenia złoty pozostaje w konsolidacjach wobec głównych walut. EUR/PLN kontynuuje ruchy poniżej 4,70 PLN. Scenariusz korekty na EUR/USD sugeruje jednak możliwą próbę osłabienia PLN (jak i innych EM).

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułVigo Photonics z mocnym odbiciem po wynikach kwartalnych – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułPGE od listopada w wąskiej konsolidacji
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.