Naga Markets

Kurs złotego pozostaje relatywnie mocny. Para EUR/PLN testuje 4,6 Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próby ustabilizowania eurodolara w okolicach 1,066 USD oraz zauważalnie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,6091 PLN za euro, 4,3253 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4727 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4325 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 6,497% w przypadku obligacji 10-letnich.

USD/PLN cofnął się do okolic 4,30

Ostatnie godziny handlu przynoszą ciekawy rozwój sytuacji na rynkach. Coraz wyraźniej mówi się o zbliżających się podwyżkach stóp w wykonaniu EBC co podbija kwotowania eurodolara (okolice 1,07 USD), co wspiera zarazem klimat wokół walut EM. Ciekawie było również w ramach handlu na rynku kasowym w USA gdzie wzrostowa wymowa sesji (m.in. SPX) została szybko „skasowana” przez posesyjne zachowanie futures gdzie mocne spadkiSnapchata zaciążyły na tamtejszym sektorze technologicznym. W konsekwencji dynamika odbicia ponownie została wyhamowana. Sam PLN pozostaje relatywnie mocny – EUR/PLN testuje 4,6 PLN podczas gdy USD/PLN cofnął się do okolic 4,30.

eurpln

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wydarzeń makroekonomicznych na rynku krajowym. MF poda dane dot. podaży na czwartkową aukcję obligacji. NBP poinformuje o podaży pieniądza w ujęciu M3 za kwiecień. GUS poda dane dot. koniunktury za maj.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy mocniejsze poziomy na PLN, który korzysta z wyższych zakresów na eurodolarze. Pewnym problemem jest jednak fakt iż EUR/USD rośnie pod zaostrzenie polityki EBC, a więc teoretycznie nie powinien być tu realizacji układ premiujący risk-on.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | akcje jsw prognozy 2020 | biomed notowania | forex ranking brokerów | notowania biomed lublin | playway giełda | nasdq |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here