Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoPanika na rynku utrzymuje się od początku tygodnia. Niestety negatywne nastroje na rynku akcji prowadzą tez do spadków polskiego złotego. Dziś PLN zniżkuje do dolara, euro i franka. Ruch na EUR i CHF wynosi około 0,2%, z kolei dolar zyskuje 0,15%. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Krzysztof Kamiński. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w środę 26 lutego.


Kurs euro, dolara i franka w górę do PLN

Na rynku wciąż dominują wiadomości dotyczące konowirusa. Panika na rynku akcji trwa w najlepsze, co nie pomaga polskiej walucie. Podczas środowej sesji PLN  traci do dolara, euro, franka. Nieznaczne odbicie widać z kolei w ujęciu z funtem brytyjskim, GBPPLN ma od pewnego czasu wyraźny problem z wybiciem strefy oporowej przy 5,15 zł.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Krzysztof Kamiński przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Inwestorzy w panice sprzedają akcje, czeka nas bessa?

Kurs franka najwyżej od marca 2017!

W dzisiejszej analizie przyjrzyjmy się sytaucji na CHFPL. jak widać na poniższym wykresie, frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Wczoraj doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku, tym samym notowania znalazły się na poziomach nie widzianych od marca 2017. Dziś maksima zostały po raz kolejny “poprawione”. Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, po wybiciu nowych szczytów, potwierdzona została tendencja wzrostowa. Co prawda ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty. Jednak gdyby doszło do cofnięcia, kolejnym ważnym poziomem będzie okrągły – 4,0000 zł.

Wykres franka szwajcarskiego
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Akcje CD Projekt 11% w dół! Kornowirus psuje też nastroje na GPWConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here