Naga MarketsDziś środa 11 września, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Na kursie euro do dolara dominuje podaż – Marek Rogalski

Tradycyjnie przyzwyczailiśmy się do tego, że Rada Polityki Pieniężnej nie ma dużego wpływ na złotego. Głównie dlatego, iż polityka RPP jest przewidywalna, a sama rada nie widzi możliwości zmiany stóp procentowych ani w górę ani w dół. Jednak wraz z silnym wzrostem inflacji rośnie obawa, że konieczne będzie podnoszenie stóp – powiedział analityk BOŚ.

Na konwencji PiSu w weekend pojawiły się kolejne propozycje rządu premiera Morawieckiego. Jednym z pomysłów jest podniesienie płacy minimalnej docelowo do poziomu 4 tys. zł, co wzmacnia obawy o wzrost inflacji.

– Jednak ważniejszy od polskiego podwórka jest globalny sentyment. Jutro swoje posiedzenie ma Europejski Bank Centralny, a w przyszłym Fed. Warto pamiętać, iż obniżka stóp w USA wcale nie musi zaszkodzić sile dolara, gdyż inne waluty mają znacznie większe problemy – dodał.

Analityk zauważa również, iż dotychczasowa polityka Borisa Johnsona nie przynosi skutków.

Taktyka Johnsona zakładała, iż Unia Europejska ugnie się pod groźbą hard Brexitu, ponieważ może mieć on fatalne skutki dla Irlandii. Teraz okazuje się, że UE może po prostu przedłużyć okres wyjścia i udawać dalsze negocjacje. Czy to zmusi Johnsona do ominięcia zaleceń Parlamentu? – zastanawia się Rogalski.

Świat walut Marka Rogalskiego [DM BOŚ] | 11.09

O tym dlaczego #USD💲 może znów być silny 💪, a także o co tak naprawdę chodzi w relacjach Chiny🇨🇳 – USA🇺🇸 , oraz w co może grać premier Wielkiej Brytanii 🇬🇧 Boris Johnson opowiada Marek Rogalski z bossa.pl.

Publiée par Comparic24.TV sur Mercredi 11 septembre 2019

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here