Naga MarketsKurs złotego pod presją podaży: euro, frank i dolar silnie w górę do PLNPo dynamicznych wzrostach wartości polskiego złotego w poprzednim tygodniu, rodzima waluta w bieżącym tygodniu pozostaje pod większym wpływem sprzedających. Wczoraj indeks BOSSAPLN wyraźnie zniżkował, schodząc poniżej poziomu 90 pkt. i docierając do rejonu 89,50-89,60 pkt. Dzisiaj rano wartość indeksu porusza się w wąskiej konsolidacji w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Notowania polskiego złotego znajdują się obecnie pod przeważającym wpływem czynników zewnętrznych. Panika związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19 uderza m.in. w polski rynek kapitałowy i polską walutę (która, jako waluta EM, jest narażona na negatywny wpływ nastawienia risk-off). Tymczasem uwarunkowania lokalne schodzą na dalszy plan.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Dzisiaj wśród informacji potencjalnie wpływających na sytuację na szerokim rynku może znaleźć się komunikat Europejskiego Banku Centralnego – inwestorzy nadal czekają bowiem na bardziej zdecydowane ruchy ze strony banków centralnych. Tymczasem kalendarz danych makro dla Polski jest dzisiaj pusty.

Notowania EUR/PLN dzisiaj przekraczają już 4,33 i obecnie stoją w obliczu technicznego oporu w rejonie 4,3350. Z kolei kurs USD/PLN dynamicznie odbił się w górę w tym tygodniu, sięgając wczoraj 3,84, a dzisiaj rano oddając jedynie trochę tego wzrostu.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here