Kurs złotego pod presją, PLN traci do euro, dolara, funta i franka w środę 17 czerwca
Złoty traci we wtorek do głównych walut

Podczas środowej sesji możemy obserwować  dalszą przecenę polskiego złotego. Wczoraj nasza waluta dynamicznie traciła do euro, dolara, funta i franka a dziś negatywny sentyment się utrzymuje. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w środę do euro, dolara, funta i franka
  • Złotówka pod presją sprzedających
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9670 zł 17.06.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,4540 zł 17.06.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 4,9750 zł 17.06.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,1660 zł 17.06.2020, godzina 16:55

Kurs dolara do złotego USD/PLN wybije górą?

Wczoraj złoty zdołał umocnić się do dolara, a dziś negatywny dla złotówki sentyment utrzymuje się. W środę PN traci ponad 0,6% do amerykańskiej waluty. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN,  przed weekendem obserwowaliśmy obronę strefy oporowej przy 3,97 zł, a dziś istnieje szansa na jej wybicie górą.

Wykres USD/PLN
USD/PLN kontynuuje zwyżkę w środę

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, w momencie wybicia górą poziomu 3,97 zł – tendencja krótkoterminowa zmieni się na wzrostową. Jeżeli jednak cena wróci poniżej, możliwy będzie atak na wsparcie przy 3,87 zł.

Kurs funta GBP/PLN w drodze na okrągły poziom 5 zł

W środę funt brytyjski zyskuje ponad 0,5% do złotego. Kurs funta brytyjskiego do złotówki odbił w tym tygodniu od kluczowego poziomu wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Patrząc na wykres D1, istnieje szansa na atak psychologicznej bariery 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN rośnie ponad 0,5%

Kurs euro do złotego ponad 0,4 proc w górę

Kurs euro do złotego znajduje się w środę ponad 0,4% nad kreską. Niemniej patrząc na wykres D1, para walutowa EUR/PLN ponownie reaguje na wysokości górnego ograniczenia układu Overbalance, od którego obijała się również w ubiegłym tygodniu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN ponownie odbija od układu 1:1

Jeszce przed weekendem EUR/PLN wyhamował spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł, niemniej po dynamicznym odbiciu kupujący odpuścili na wysokości górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Wsparciem pozostaje więc strefa przy 4,40 zł, z kolei opór znajduje się przy 4,47 zł.

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje zwyżkę

Frank szwajcarski rośnie dziś ponad 0,6%.Wczoraj wzrosty przekraczały co prawda 1%, niemniej krótkoterminowa tendencja pozostaje zwyżkująca, tym samym istnieje szansa na atak oporu przy 4,1850 zł.

Patrząc technicznie na wykres franka do złotego, kluczowym oporem pozostaje wspomniana strefa przy 4,1850 zł, wynikająca z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance. Jeżeli rynek ponownie odbije się w tym miejscu, możliwe będzie zejście do strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym. Z kolei wybicie górą może doprowadzić do ruchu w kierunku 4,24 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na interwale dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here