Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoPodczas poniedziałkowej sesji nastroje inwestorów są głównie dyktowane przez informacja związane z koronawirusem. Za sprawą niepokojących informacji inwestorzy wpadli w panikę i wyprzedając akcje. Polski złoty również traci. Nasza waluta traci w stosunku do dolara, euro, franka. Ruch na EUR i CHF wynosi nieco ponad 0,2%, z kolei na USD ponad 0,3% na niekorzyść PLN. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Krzysztof Kamiński. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w poniedziałek 24 lutego.


Kurs euro, dolara i franka w górę do PLN

Tematem numer jeden w poniedziałkowy poranek są kolejne doniesienia w sprawie koronawirusa. Rynek akcji na całym świecie notuje gigantyczne straty, włoski indeks traci ponad 4,5%. Niestety polski złoty również znajduje się dziś pod presją. PLN traci do euro, dolara i franka. Tylko w ujęciu z GBP nasza waluta nieznacznie zyskuje, kurs GBPPLN wynosi 5,1210 zł.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Krzysztof Kamiński przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara silny o poranku, koronawirus uderza w rynek

Kurs franka powyżej maksimów z 2019 roku!

W czwartkowej analizie przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja techniczna na parze walutowej CHFPLN. Patrząc na interwał czasowy – D1, frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Dziś doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku! Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, potwierdzona została więc tendencja wzrostowa. Oczywiście ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki nitowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here