Kurs złotego po wyborach. PLN silniejszy od dolara, funta i franka. Kurs euro wzrasta w poniedziałekW poniedziałek, 13 lipca 2020 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczęły nowy tydzień. Polski złoty znalazł się pod dodatkowym wpływem wyników wyborów prezydenckich, które wskazują na ponowną kadencję Andrzeja Dudy. Polski złoty konsoliduje w lipcu względem swoich głównych konkurentów bez wyraźnego trendu. Dolar amerykański kosztuje ponad 3,95 zł, a funt niecałe 5,00 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4760 Euro
USDPLN 3,9530 dolar
GBPPLN 4,9800 funt
CHFPLN 4,1960 frank
  • Kurs dolara konsoliduje poniżej 4,00 zł
  • EURPLN jako jedyny wzrasta w poniedziałek
  • Kurs funta odbija od 5,00 zł
  • CHFPLN znowu poniżej 4,20 zł

Kurs dolara bez rozstrzygnięć. USD/PLN wróci do trendu wzrostowego?

Kurs dolara oscyluje dziś w okolicach poziomu otwarcia 3,9530, a od początku lipca para USD/PLN charakteryzuje się wyjątkowo niską zmiennością. Notowania oscylują między czerwcowym minimum 3,8860, a psychologicznym poziomem oporu 4,00. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno wykreować silniejszy impuls. Większe prawdopodobieństwo ma scenariusz wzrostowy ze względu na aprecjację dolara we wcześniejszej części tego roku.

Kurs dolara bez rozstrzygnięć. USDPLN wróci do trendu wzrostowego
Kurs dolara bez rozstrzygnięć. USDPLN wróci do trendu wzrostowego

Kurs euro wzrasta na początku tygodnia. EUR/PLN z celem na 4,50 zł?

Kurs euro jako jedyny silnie umacnia się w poniedziałek do złotego ponownie zbliżając się w okolice dwumiesięcznych maksimów niedaleko ważnego poziomu oporu 4,50. Jego trwałe przebicie otworzy drogę do dalszych wzrostów z celem na poziom 4,60 i tegoroczne maksimum 4,6346. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej poziomu 4,45 wyhamowałby presję ze strony kupujących.

Kurs euro wzrasta na początku tygodnia. EURPLN z celem na 4,50 zł
Kurs euro wzrasta na początku tygodnia. EURPLN z celem na 4,50 zł

Kurs funta odbija od 5,00 zł. GBP/PLN pod presją Brexitu

Kurs funta dotarł w piątek do psychologicznej bariery oporu 5,00 od której odbił się i w poniedziałek kontynuuje ruch na południe. Tym samym para GBP/PLN w dalszym ciągu pozostaje pod presją podaży, a ryzyko hard Brexitu obciąża brytyjską walutę. To może zostać wykorzystane przez złotego, który w przypadku dalszej aprecjacji może przetestować czerwcowe minimum 4,8620. Z drugiej strony pokonanie bariery 5,00 zł otworzy drogę do poziomu 5,10.

Kurs funta odbija od 5,00 zł. GBPPLN pod presją Brexitu
Kurs funta odbija od 5,00 zł. GBPPLN pod presją Brexitu

Kurs franka spada poniżej 4,20 zł. CHF/PLN bez wyraźnego kierunku

Kurs franka podobnie jak dolar konsoliduje od kilku tygodniu względem złotówki. W miniony piątek kupujący zdołali podbić cenę w rejon 4,2250 jednak nastąpiła silna reakcja podażowa, która spowodowała spadek kursu w poniedziałek poniżej okrągłego poziomu wsparcia 4,20. Niewątpliwie wszelkie globalne ryzyka w tym pandemia COVID-19 czy wojna handlowa na linii USA-Chiny powinny wspierać siłę franka. Z kolei w przypadku wzrostu apetytu na ryzyko notowania mogą spaść nawet w rejon lokalnego dołka 4,05.

Kurs franka spada poniżej 4,20 zł. CHFPLN bez wyraźnego kierunku
Kurs franka spada poniżej 4,20 zł. CHFPLN bez wyraźnego kierunku

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here