Naga MarketsKurs złotego (PLN) w spokojnej konsolidacji po piątkowej zwyżce Poprzedni tydzień zakończył się dla polskiego złotego pozytywnym akcentem. Wartość indeksu BOSSAPLN w piątek powróciła dynamicznie ponad poziom 90 pkt. i dzisiaj rano oscyluje w okolicach 90,36 pkt.

Kurs złotego (PLN) kopiuje sytuację eurodolara

Notowania polskiego złotego, podobnie jak we wcześniejszych dniach, kopiowały sytuację na wykresie eurodolara. Notowania EUR/USD w piątek także wyraźnie zwyżkowały, zachęcając stronę popytową na rynkach walut EM, uważanych za bardziej ryzykowne.

Dzisiaj w kalendarzu danych makro dla Polski warto zwrócić uwagę przede wszystkim na finalny odczyt PKB za II kwartał. Możliwe jednak, że nie wpłynie on już istotnie na wartość polskiego złotego, bowiem inwestorzy w dużej mierze zdyskontowali już słaby odczyt, wynikający z trudności gospodarczych związanych z pandemią.

Niemniej, notowania rodzimej waluty prawdopodobnie nadal będą ściśle powiązane z sytuacją na światowych rynkach walutowych. Po niezłych odczytach makro z rynków azjatyckich, USD pozostaje pod presją podaży, a w późniejszych godzinach uwagę zwrócą kolejne wypowiedzi przedstawicieli Fed, które mogą rzucić więcej światła na podejście Fedu do inflacji.

Notowania USD/PLN w piątek wyraźnie zniżkowały, schodząc z powrotem do okolic 3,68 i dzisiaj rano poruszają się w wąskiej konsolidacji w okolicach piątkowego zamknięcia. Z kolei notowania EUR/PLN w piątek zeszły poniżej poziomu 4,40 i dzisiaj rano poruszają się w wąskiej konsolidacji w rejonie 4,3815.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here