Naga MarketsKurs euro dolara funta i franka do złotego PLNPiątkowy poranny handel na rynku FX przynosi niższe poziomy (1,1270 vs niedawne 1,1370 USD) na eurodolarze. Mocniejszy dolar nie wpływa jednak znacząco na PLN, który dalej kontynuuje ruchy konsolidacyjne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4702 PLN za euro, 3,9667 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,347% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs dolara (USD) nie wpływa znacząco na PLN

Ostatnie godziny obrotu na rynkach przyniosły lekkie schłodzenie nastrojów wraz ze spadkową sesją na giełdach w USA. Ponownie pretekstem okazuje się sytuacja związana z COVID19 w południowych stanach USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy zastanawiają się na ile dalszy rozwój epidemii rzutować będzie na nie najgorsze dane makro. W tle pojawia się ponownie wątek rozliczeń podatkowych i majątku Trumpa. Lokalnie, na PLN, nie widać jednak większych emocji. Kurs EUR/PLN w dalszym ciągu konsoliduje, przesuwając się nieznacznie wyżej.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi emisję bonów pieniężnych. Szeroki obraz makro zawiera dziś wskazanie PPI z USA oraz odczyt z kanadyjskiego rynku pracy.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja techniczna wokół PLN nie uległa większej zmianie. Pomimo nieco wyższych kursów x/PLN pozostajemy w ramach konsolidacji.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here