Naga MarketsKurs złotego (PLN) stabilizuje przy dolnym zakresie wahańWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi powrót do zwyżki eurodolara, po wczorajszym podbiciu zmienności. Sam PLN pozostaje w zakresie wąskiej konsolidacji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4677 PLN za euro, 3,7687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1435 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0313 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,206% w przypadku papierów 10-letnich.

Kurs eurodolara (EUR/USD) cofa

Początek tygodnia na rynkach przyniósł cofnięcie się eurodolara oraz ograniczenie zwyżek na indeksach. Pomimo szeregu, teoretycznie, pozytywnych informacji (gotowość do dystrybucji Pfizera oraz dane dot. szczepionki AstraZeneca) inwestorzy pozostali dość ostrożni. Brak reakcji na tego typu informacje podbija scenariusz docelowej, lekkiej korekty na rynkach. Dużym echem odbił się za to odczyt flash PMI dla USA (56,7 pkt. vs oczek. 53 pkt), który wyraźnie, pozytywnie różnicuje się na tle wskazań europejskich. Lokalnie PLN nie zareagował znacząco na odczyt sprzedaży detalicznej (-2,1% r/r).

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. MF poda informacje dot. podaży na czwartkową aukcję zamiany, a NBP opublikuje odczyt podaży pieniądza M3 za październik.

Z rynkowego punktu widzenia układ wokół PLN nie uległ zmianie. W dalszym ciągu „obowiązuje” zakres wahań 4,45-4,51 EUR/PLN.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here