Naga MarketsKurs złotego (PLN) spokojnie rozpoczyna tydzieńOstatnie dni na globalnych rynkach walutowych upływały pod znakiem osłabienia amerykańskiego dolara, co wielu walutom otworzyło drogę do zwyżek. Notowania polskiego złotego także w ostatnich dniach zwyżkowały, dzięki czemu indeks BOSSAPLN powrócił w okolice 88 pkt., a więc do najwyższych poziomów od około dwóch tygodni. Po piątkowym delikatnym odreagowaniu spadkowym, dzisiaj rano polski złoty ma więcej siły do zwyżek, a notowania BOSSAPLN poruszają się w rejonie 87,75 pkt.

Kurs złotego (PLN) z większą energią do zwyżek. Stabilizacja polskiej waluty

Analogiczna sytuacja ma miejsce na głównych parach walutowych z polskim złotym. Kurs USD/PLN, po paru dniach zniżek, dzisiaj stabilizuje się w okolicach 3,83, natomiast notowania EUR/PLN pod koniec minionego tygodnia spadły poniżej poziomu 4,50 i pozostają tam także na początku dzisiejszej sesji.

W obliczu braku zaplanowanych istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu danych makro dla Polski, rodzima waluta pozostanie pod istotnym wpływem informacji z szerokiego rynku. Tam w centrum uwagi będą przede wszystkim doniesienia z USA, dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa (zaledwie parę tygodni przed wyborami prezydenckimi), jak również odczyty PMI i ISM dla usług.

W przypadku Polski, istotne informacje z rodzimego rynku pojawią się dopiero w środę, ponieważ to na wtedy zaplanowana jest decyzja RPP ws. stóp procentowych. Tu jednak inwestorzy nie spodziewają się żadnych zmian, więc realny wpływ decyzji na wartość polskiego złotego najprawdopodobniej będzie znikomy.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here