Naga MarketsKurs złotego (PLN) próbuje wejść w stabilizacjęPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekki spadek eurodolara oraz próbę stabilizacji złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5758 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8770 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,2710 PLN za franka szwajcarskiego oraz 5,0631 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach były relatywnie spokojne. Inwestorzy w USA skupili się na drugiej debacie prezydenckiej w USA, która okazała się nieco bardziej wyważona od pierwszego „starcia”. W konsekwencji obserwujemy odbicie poparcia dla Trumpa w sondażach. W tle widać pozycjonowanie się pod nowy pakiet wsparcia dla amerykańskiej gospodarki, co ruszyło nieco np. rynkiem długu. Niemniej globalnie eurodolar pozostaje blisko 1,18 USD. Lokalnie wydaje się, iż złoty złapał poziom równowagi pod 4,6 PLN za euro. Kolejne rekordy zakażeń COVID19 w Polsce (wczoraj ponad 12k) nie wywołują już istotniejszych zmian na wykresach.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi jedynie emisje bonów pieniężnych.

Z rynkowego punktu widzenia ustabilizowanie EUR/PLN pod 4,60 PLN daje generuje potencjał korekty spadkowej na parach. Niemniej przy mocniejszym dolarze oraz kolejnych wysokich liczbach zakażeń (ryzyko dalszych obostrzeń) bardziej prawdopodobnym wydaje się lokalna stabilizacja.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here