Naga MarketsKurs złotego (PLN) próbuje odnaleźć równowagę. Ropa WTI podnosi się w kierunku 39 USD/bFatalny start tygodnia dla ryzykownych aktywów, ale ryzykowne waluty tracą jedynie umiarkowanie. Silne spadki cen ropy oraz kontraktów na indeksy nie wyrządzają dodatkowej szkody złotemu. Komplikująca się sytuacja epidemiczna na świecie oraz całkowite wygaśnięcie nadziei na porozumienie fiskalne przed wyborami koncentrują na sobie uwagę.

Kurs dolara (USD) ponownie lekko traci. Wall Street z najgorszą sesją od ponad miesiąca

Dolar lekko traci i koryguje wczorajsze umocnienie. Zyskują wszystkie główne waluty, ale żadna nie więcej niż 0,3 proc. EUR/USD i GBP/USD obroniły bariery 1,18 i 1,30 a USD/JPY nie zdołał podbić powyżej 105,00.

Złoty próbuje odnaleźć równowagę. EUR/PLN jest przy 4,58 a dolar jest wyceniany na 3,87 PLN.

Najgorsza sesja na Wall Street od półtora miesiąca zepchnęła kontrakt na S&P500 w kierunku 33350 pkt. Po wczorajszym, kilkuprocentowym załamaniu, kontrakt na DAX znalazł się nawet poniżej 12100 pkt, czyli najniżej od czerwca. Dziś notowania obu instrumentów podnoszą się 0,2 proc.

Kurs ropy runął wczoraj poniżej 38,50, dziś kurs baryłki WTI podnosi się 0,5 proc. i w kierunku 39,00. Notowania złota powracają ponad 1900 USD a srebro drożeje dziś 1 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here