Naga MarketsKurs złotego (PLN) ponownie bez większych zmianWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilizację nastrojów po wczorajszym podbiciu optymizmu po doniesieniach z Moderny. Eurodolar oscyluje blisko 1,1850 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4833 PLN za euro, 3,7823 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1431 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9965 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,187% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kolejny koncern informuje o działającej szczepionce

Wydarzeniem ostatnich godzin na globalnych rynkach były doniesienia z Moderny dot. skuteczności potencjalnej szczepionki (ponad 94%). Rynek zareagował optymistycznie (wzrosty indeksów, spadki cen złota) jednak skala była zdecydowanie mniejsza niż przy wcześniejszej informacji z Pfizera. Pomimo iż doszło do zmiany globalnych założeń inwestycyjnych (rynki grają już pod tempo powrotu do normalności, a nie dalszą eskalację COVID19) to widoczna jest lekka ostrożność w podejmowaniu decyzji. Z punktu widzenia PLN wydaje się, iż okolice 4,45 PLN będą działać jako mocniejsza strefa wsparcia na wykresie, co z kolei powinno ograniczać potencjał dalszego wzrostu koszyka PLN. Brak jest obecnie istotniejszej reakcji na czynniki polityczne w postaci powrotu tematu powiązania wypłat funduszy UE z przestrzeganiem zasad praworządności przez kraje (głównie Polska/Węgry).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. GUS poda jedynie dane dot. obrotów towarowych w handlu zagranicznym w okresie styczeń – wrzesień.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż możemy być świadkami lokalnej stabilizacji kursu PLN nad 4,45 EUR/PLN.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here