Kurs złotego (PLN) osłabia się do funta, franka i dolara. Kurs euro w okolicach 4,40 złW czwartek, 27 sierpnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex odnotowują stosunkowo spokojną sesję w porównaniu z poprzednimi dniami. W trakcie wczorajszej sesji polski złoty silnie stracił w stosunku do funta oraz nieco mniej do euro, dolara i franka. Dolar amerykański odbił od lokalnych minimów, a funt kontynuuje impuls wzrostowy po naruszeniu spadkowej linii trendu. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Finax
  • Kurs dolara oddala się od poziomu 3,70 zł
  • EURPLN konsoliduje przy 4,40 zł
  • Kurs funta coraz bliżej 5,00 zł
  • CHFPLN systematycznie wzrasta po odbiciu od 4,05 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4070 Euro
USDPLN 3,7330 dolar
GBPPLN 4,9240 funt
CHFPLN 4,1050 frank

 

Kurs dolara z szansą na silniejsze odbicie. USD/PLN przebije opór 3,75 zł?

Kurs dolara w zeszłym tygodniu dotarł w okolice głównej wzrostowej linii trendu, gdzie nastąpiło gwałtowne odbicie w kierunku lokalnego poziomu oporu 3,7550. Dopiero trwałe przebicie tego poziomu umożliwiłoby na silniejsze odreagowanie strony popytowej z celem na okrągły poziom 3,80 oraz główny obszar oporu 3,88-3,8850. Z drugiej strony jeśli notowania ugrzęzną poniżej poziomu 3,7550 presja spadkowa powinna się utrzymać.

Kurs dolara z szansą na silniejsze odbicie. USDPLN przebije opór 3,75 zł
Kurs dolara z szansą na silniejsze odbicie. USDPLN przebije opór 3,75 zł

EUR/PLN nadal bez rozstrzygnięć. Kurs euro konsoliduje przy 4,40 zł

Kurs euro od kilku tygodniu oscyluje między poziomem wsparcia 4,39, a oporem 4,4250. W zeszłym tygodniu dolna granica konsolidacji została kilkukrotnie naruszona, jednak cena poruszała się bez wyraźnego kierunku. Główne wsparcie cenowe stanowi lokalne minimum 4,3713, a pokonanie tego poziomu może doprowadzić do utworzenia silnej fali spadkowej. Z kolei wzrost powyżej 4,4250 utorowałby drogę do głównego poziomu oporu 4,50.

EURPLN nadal bez rozstrzygnięć. Kurs euro konsoliduje przy 4,40 zł
EURPLN nadal bez rozstrzygnięć. Kurs euro konsoliduje przy 4,40 zł

Kurs funta coraz wyżej. GBP/PLN osiągnie poziom 5,00 zł jeszcze w tym roku?

Kurs funta odnotował we wtorek i środę silny wzrost po tym jak przebita została spadkowa linia trendu. Cena odbiła od wsparcia 4,8620 i umocniła się około 6 groszy w zaledwie dwa dni. Tym samym notowania utorowały sobie drogę do poziomu 4,95, a jego przebicie umożliwi test psychologicznego poziomu 5,00. Z drugiej strony w dalszym ciągu ryzyko Brexitu będzie ciążyć na brytyjskiej walucie, a każda negatywna informacja może ponownie zepchnąć kurs na minima.

Kurs funta coraz wyżej. GBPPLN osiągnie poziom 5,00 zł jeszcze w tym roku
Kurs funta coraz wyżej. GBPPLN osiągnie poziom 5,00 zł jeszcze w tym roku

CHF/PLN powyżej 4,10 zł. Kurs franka systematycznie wzrasta

Kurs franka w zeszłym tygodniu dotarł do czerwcowego minimum 4,05, gdzie nastąpiła silna reakcja ze strony popytu. Notowania silnie wzrosły, co pozwoliło na przebicie poziomu 4,10 w trakcie wczorajszej sesji. W czwartek cena nieznacznie koryguje, choć naruszenie lokalnego oporu daje szanse na dalszy wzrost w rejon 4,15. Niewątpliwie w przypadku wzrostu awersji do ryzyka na świecie będzie to wspierać scenariusz wzrostowy.

CHFPLN powyżej 4,10 zł. Kurs franka systematycznie wzrasta
CHFPLN powyżej 4,10 zł. Kurs franka systematycznie wzrasta

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here