Kurs złotego (PLN) odrabia straty! Kurs funta kosztuje niecałe 5,02 zł, a dolar, euro i frank w defensywieWe wtorek, 29 września 2020 roku, kursy walut na rynku Forex rozpoczęły drugi dzień zmagań w tym tygodniu. W trakcie minionego tygodnia polski złoty kontynuował silną deprecjacje względem swoich głównych rywali i wczorajsza sesja była wyraźnym przedłużeniem trendu. Jednak dziś polski złoty łapie oddech umacniając się na wszystkich frontach. Dolar amerykański ponownie znajduje się przy poziomie 3,90 zł, a funt silnie spada do 5,01 zł po dotarciu niemal w okolice 5,07 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara spada po siedmiu sesjach wzrostowych
  • EURPLN dociera w okolice kwietniowych maksimów
  • Kurs funta pod presją ogromnej zmienności rynkowej
  • CHFPLN spada w okolice ważnego poziomu wsparcia
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5530 Euro
USDPLN 3,9000 dolar
GBPPLN 5,0100 funt
CHFPLN 4,2250 frank

Kurs dolara przerywa pozytywną passę. USD/PLN spada w okolice 3,90 zł

Kurs dolara po siedmiu sesjach nieprzerwanych wzrostów w końcu poddaje się korekcie spadkowej do poziomu 3,90. Tym samym notowania znalazły się niedaleko lokalnej strefy wsparcia 3,88-3,8860 i dopiero jej przebicie pozwoli złotemu na złapanie głębszego oddechu. Dopóki tak się nie stanie presja wzrostowa powinna się utrzymać z celem na psychologiczny poziom 4,00.

Kurs dolara przerywa pozytywną passę. USDPLN spada w okolice 3,90 zł
Kurs dolara przerywa pozytywną passę. USDPLN spada w okolice 3,90 zł

EUR/PLN dociera do ważnych maksimów. Kurs euro przebije tegoroczny szczyt?

Kurs euro podobnie jak dolar traci dziś silnie do złotego, jednak uprzednio wzrastając i docierając niemal do okrągłego poziomu 4,60, gdzie cena po raz ostatni była na początku kwietnia. Przebicie tego ważnego oporu otworzyłoby drogę do tegorocznego maksimum 4,6350. Z drugiej strony główne wsparcie stanowi poziom 4,50 i dopiero jego pokonanie wyhamowałoby presję kupujących.

EURPLN dociera do ważnych maksimów. Kurs euro przebije tegoroczny szczyt
EURPLN dociera do ważnych maksimów. Kurs euro przebije tegoroczny szczyt?

Kurs funta pod presją zmienności Brexitowej. GBP/PLN zalicza prawdziwy roller coaster

Kurs funta w ostatnich sesjach charakteryzuje się potężną zmiennością cen. Jeszcze na początku zeszłego tygodnia notowania oscylowały w okolicach 4,86, a dziś rano cena znalazła się nieco poniżej 5,07, co oznacza wzrost o 21 groszy w zaledwie kilka dni. Tym samym wtorkowa sesja przynosi równie silne odreagowanie spadkowe ponownie znajdując się w okolicach strefy 5,00-5,01, gdzie może wystąpić reakcja kupujących. Dopiero przebicie tych okolic mogłoby nieco wyhamować presję popytu.

Kurs funta pod presją zmienności Brexitowej. GBPPLN zalicza prawdziwy roller coaster
Kurs funta pod presją zmienności Brexitowej. GBPPLN zalicza prawdziwy roller coaster

CHF/PLN odbija od 4,26 zł. Kurs franka testuje ważny poziom wsparcia

Kurs franka podobnie jak reszta walut oddaje dziś pole złotówce po chwilowym wzroście powyżej 4,26. Aktualnie notowania testują ważny poziom wsparcia w okolicach 4,2250, gdzie przebiega lipcowe maksimum. Niedaleko znajduje się równie istotne wsparcie wynikające z okrągłego poziomu 4,20. Niewątpliwie rosnąca awersja do ryzyka powinna wspierać dalszą aprecjację szwajcarskiej waluty wraz ze zbliżającym się Brexitem i wyborami w USA.

CHFPLN odbija od 4,26 zł. Kurs franka testuje ważny poziom wsparcia
CHFPLN odbija od 4,26 zł. Kurs franka testuje ważny poziom wsparcia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here