Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi podtrzymanie notowań eurodolara poniżej 1,10 USD oraz transfery w kierunku japońskiego jena. Złoty pozostaje słaby, widoczna jest jednak próba wygenerowania korekty spadkowej na notowaniach. Polska waluta wyceniania jest następująco: 4,3714 PLN za euro, 3,9794 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0214 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8407 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,843% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs euro (EURPLN) na wykresie dziennym

Pierwsze godziny obrotu na rynku FX po weekendzie przynoszą podtrzymanie lekkiej nerwowości związanej z dalszą wymianą „uprzejmości” w ramach wojny handlowej na linii USA-Chiny. USA obłożyły cłami i taryfami produkty z Chin (m.in. buty, smartwatche oraz płaskie TV). Pekin w odwecie podbił cła na ropę crude. Kolejna runda rozmów spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu, aczkolwiek trudno mówić o optymizmie. W szerszym ujęciu inwestorzy czekają na kolejne ruchy ze strony instytucji centralny, gdzie spodziewane jest cięcie stóp przez EBC przy następnym posiedzeniu. PLN pozostaje w defensywie, podobnie jak inne waluty EM. Lokalnie (m.in. na EUR/PLN) widoczna jest jednak próba lekkiego odreagowania.

Kurs franka (CHFPLN) na wykresie dziennym

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami publikacji przemysłowych indeksów PMI za sierpień. W przypadku odczytu krajowego spodziewany jest lekki wzrost do 47,6 pkt. z 47,4 pkt. uprzednio. Warto jednak wspomnieć, iż 02/09 jest dniem wolnym od handlu w USA, co będzie ograniczać aktywność rynku.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN forsuje spadek przez 4,37 PLN w kierunku okolic wsparcia na 4,35 PLN. Również USD/PLN wyhamował, wstępnie, wzrosty przy pełnym zakresie 4 PLN, co podbija scenariusz korekty spadkowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here