Naga MarketsKurs złotego (PLN) mocniejszy, rynek czeka na finalne wyniki wyborów w USAPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi podwyższoną zmienność na dolarze wraz ze spływaniem danych z kolejnych stanów w USA. Zmienność na głównej parze walutowej rzutuje nieco na wahania na EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5584 PLN za euro, 3,9120 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2613 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0499 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.

Zmienność na rynkach analogiczna do spływających danych z USA

Ostatnie godziny obrotu na rynkach podbijają zmienność w rytm spływających danych z USA. Wedle ostatnich doniesień Trump wygrał w większości tzw. swing-states, m.in. na Florydzie o Ohio, co zbliża go do Bidena. Po początkowym wyraźnym wskazaniu Bidena głosy elektorskie zaczynają się zrównywać, a na rynku pojawia się coraz więcej depesz dot. potencjalnej niepewności w kolejnych dniach. Modele zaczynają przechylać się w stronę reelekcji Trumpa. W konsekwencji obserwujemy umocnienie się dolara. PLN reaguje proporcjonalnie na zmiany na głównej parze. EUR/PLN przetestował okolice 4,54 PLN.

Zrodlo: Bloomberg

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wydarzeń makro z rynku lokalnego. MF poda podaż na piątkową aukcję zamiany. W centrum uwagi pozostają wybory w USA.

Z rynkowego punktu widzenia widocznym jest, iż okolice oporu na 4,63 PLN zadziałały, a poprawa globalnego sentymentu pozwoliła na dynamiczną korektę wzrostową na PLN.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here