Naga MarketsKurs złotego (PLN) ciągle bez większych zmianPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilizację, zarówno na poziomie eurodolara jak i złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4854 PLN za euro, 3,8007 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1534 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9864 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,225% w przypadku obligacji 10-letnich.

Rynek chłodzi nastroje

Ostatnie 24h obrotu na globalnych rynkach przyniosły dalsze, lekkie schłodzenie nastrojów. Amerykańskie giełdy straciły ok. 1%, a na FX obserwujemy podbicie kwotowań japońskiego jena, zwyczajowo traktowanego jako bezpieczna przystań. Optymizm po doniesieniach Pfizera ulotnił się na rzecz dyskusji dot. dostępności do szczepionki oraz problemów związanych z dystrybucją. Z drugiej strony wydaje się iż niezależnie od pochodzenia szczepionki doszli do momentu zmiany nastawienia inwestorów gdzie po jesiennej serii lockdownów możemy z większym optymizmem patrzeć na 1H21′ i potencjalny powrót do normalności. Z punktu widzenia PLN wiele się nie zmieniło – po krótkim podbiciu do 4,63 EUR/PLN ponownie stabilizujemy się bliżej 4,45 PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. inflacji CPI za październik (oczek. 3%). Ponadto otrzymamy szybki szacunek PKB za III kw (oczek. -1,7% r/r).

Z rynkowego punktu widzenia będziemy najpewniej świadkami stabilizacji w zakresie 4,45 – 4,51 EUR/PLN.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here