Naga MarketsOd początku tygodnia na rynkach obserwujemy dość ograniczone konsolidacje na wycenach głównych walut i aktywów. Uwaga większości inwestorów skupia się na USA, gdzie S&P500 nieznacznie osuwa się od szczytu w rejonie 3220 pkt.

Większości inwestorów skupia się na USA

Podobny marazm zaczyna być widoczny również na rynku krajowym, zarówno w ujęciu FX jak i giełdowym. Sugeruje to iż ponownie możemy być świadkami zwyczajowego ograniczenia aktywności w okresie letnio-wakacyjnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za scenariuszem tym przemawia również układ globalny, gdzie po dynamicznym odbiciu, po marcowym krachu, większość aktywów odrobiła już większość strat. Wyceny są blisko punktu odniesienia YTD, niemniej makro nie potwierdza tak skrajnego optymizmu. Wiara w odbicie typu V zaczyna przygasać, pomimo szerokiej palety działań podjętych przez instytucje centralne.

Dodatkowo w tle majaczy druga fala zachorowań na COVID19, gdzie spekulacje te wspierane są liczbami epidemiologicznymi m.in. z poszczególnych stanów USA. Lokalnie brak jest większych emocji, rynkowych, związanych z trwającymi wyborami prezydenckimi. Ryzyko polityczne zdaje się być ograniczone, a większość inwestorów zagranicznych zakłada najpewniej utrzymanie status quo w Pałacu Prezydenckim.

Sam PLN zdaje się być bardziej zależny od czynników globalnych, jak kwotowania eurodolara. Jednak również tutaj koszyk CEE nie znajduje się obecnie w centrum zainteresowania globalnego kapitału.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here