Kurs złotego odzyskuje siły, dolar, funta, euro i frank mocno tracą we wtorek 29 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

W ostatnich dniach mogliśmy obserwować bardzo słabe nastroje na polskim złotym. Jednak wtorkowa sesja przynosi nagły zwrot akcji. Na dzisiejszej sesji złoty umacnia się do euro, dolara, funta i franka. W przypadku wszystkich głównych walut ruchy przekraczają 1% na korzyść PLN. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować dynamiczne odbicie
  • Złotówka zyskuje we wtorek do głównych walut
  • Złoty na solidnym plusie w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8644 zł 29.09.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,5264 zł 29.09.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 4,9637 zł 29.09.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,1925 zł 29.09.2020, godzina 17:45

Kurs dolara do złotego ponownie poniżej 3,89 zł

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować całkowicie odwrotną sytuację na parach z polskim złotym. W ostatnich dniach nasza waluta znajdowała się pod presją sprzedających, z kolei dziś kupujący PLN przejęli wreszcie kontrolę.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN dynamicznie zawraca. Kurs dolara do złotego wraca poniżej poziomu 3,89 zł, co moze prowadzić do głębszej korekty ostatnich silnych wzrostów. Najbliższym ważnym wsparciem jest strefa przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wraca poniżej  5 zł

Siłę PLN widać także na kursie funta do złotego. GBP/PLN długo nie zagościł powyżej okrągłego poziomu 5 zł. We wtorek obserwujemy silne cofnięcie, przez co aktualnie notowania mogą się kierować w stronę wsparcia przy 4,92 zł, gdzie oprócz wcześniejszych reakcji cenowych wypada także mierzenie 50% Fibo.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro w odwrocie

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś pod presją sprzedających. Patrząc technicznie na wykres D1, mamy do czynienia z dynamicznym cofnięciem po ostatnich silnych wzrostach. Aktualnie ważnym wsparciem jest strefa przy 4,5050 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Niemniej zanegowania poziomu może doprowadzić do pogłębienia przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN dynamicznie cofa

Kurs franka szwajcarskiego także dynamicznie traci na wtorkowej sesji. Notowania CHF/PLN dynamicznie odbiły od strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej. Aktualnie wsparcie stanowi strefa przy współczynniku 38,2%, jednak w momencie wybicia poniżej, przecena może się pogłębić w kierunku poziomu 4,11 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here