Naga MarketsKurs złotego odrabia straty: Euro spada w okolice 4,24 zł, dolar również zniżkujeW bieżącym tygodniu polski złoty nadrabia straty z końcówki stycznia. Wartość indeksu BOSSAPLN wczoraj z impetem przekroczyła poziom 90 pkt., a dzisiaj utrzymuje się nadal ponad tym poziomem. Dla notowań tego indeksu, są to najwyższe poziomy od około dwóch tygodni.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Wczorajsza decyzja RPP ws. stóp procentowych nie miała istotnego wpływu na notowania polskiego złotego. Rodzima waluta była bowiem pod wpływem nastrojów na szerokim rynku finansowym.

Zwyżka, którą widzimy w ostatnich dniach, jest w znacznym stopniu efektem spadku awersji inwestorów do ryzyka. Warto mieć jednak na uwadze także fakt, że notowania polskiej waluty, po tak dynamicznej przecenie pod koniec stycznia, miały pole także do czysto technicznego odreagowania. Tak czy inaczej, polski złoty będzie miał pole do dalszego umocnienia, jeśli na globalnym rynku utrzyma się optymizm.

W przypadku notowań USD/PLN, nie doszło do przekroczenia bariery na poziomie 3,90 – zamiast tego, była ona skutecznym technicznym oporem, który w ostatnich dniach posłużył jako baza do odbicia w dół.

Dużo większą słabość wykazują notowania euro względem polskiego złotego. Tam zwyżki pod koniec stycznia miały relatywnie niewielką dynamikę, a ostatnie przeceny były gwałtowne. Po nieudanej próbie pokonania poziomu 4,30, notowania EUR/PLN spadły obecnie do okolic 4,24-4,25.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here