Kurs złotego oddaje pola pod koniec tygodnia. Kurs dolara największym wygranymW piątek, 7 sierpnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex kończą kolejny tydzień zmagań. Na początku tygodnia złoty kontynuował swoją aprecjację względem głównych konkurentów, jednak końcówka tygodnia należała przede wszystkim do dolara oraz franka. Dolar amerykański kończy tydzień w okolicach 3,74 zł, a frank kosztuje niemal 4,10 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4080 Euro
USDPLN 3,7400 dolar
GBPPLN 4,8810 funt
CHFPLN 4,0960 frank
  • Kurs dolara odbija od wieloletnich minimów
  • EURPLN kończy tydzień powyżej 4,40 zł
  • Kurs funta nadal pod presją spadkowej linii trendu
  • CHFPLN buduje bazę pod impuls wzrostowy?

Kurs dolara odbija pod koniec tygodnia. USD/PLN przebije 3,75 zł?

Kurs dolara pomimo spadków na początku tygodnia i wyrysowania nowego minimum na poziomie 3,6888 silnie odbił w piątek. Może być to związane z rosnącymi napięciami na linii USA-Chiny oraz wyjątkowo dobrym odczytem z amerykańskiego rynku pracy. Jeśli w przyszłym tygodniu siła dolara będzie kontynuowana wówczas przebicie lokalnego oporu 3,7550 pozwoliłoby na większe odreagowanie cenowe.

Kurs dolara odbija pod koniec tygodnia. USDPLN przebije 3,75 zł
Kurs dolara odbija pod koniec tygodnia. USDPLN przebije 3,75 zł

Kurs euro konsoliduje przy minimach. EUR/PLN zachowuje stabilność przy 4,41 zł

Kurs euro podobnie jak dolar spadł na początku tygodnia, jednak utrzymał swoją siłę względem polskiej waluty. Mimo gorszej sesji w piątek cena oscyluje na poziomie 4,41 i na chwilę obecną brak jednolitego kierunku. Dopiero wzrost powyżej 4,42 mógłby przywrócić presję kupujących z celem na opór 4,50. Dopóki tak się nie stanie dołek 4,3713 jest cały czas w zasięgu sprzedających.

Kurs euro konsoliduje przy minimach. EURPLN zachowuje stabilność przy 4,41 zł
Kurs euro konsoliduje przy minimach. EURPLN zachowuje stabilność przy 4,41 zł

Kurs funta nadal pod presją. GBP/PLN boryka się z linią trendu

Kurs funta po spadku w poniedziałek i wtorek zatrzymał się w okolicach 4,8620, gdzie nastąpiło odbicie w kierunku spadkowej linii trendu. Jednak kupującym nie udało się w tym tygodniu przebić tej ważnej linii, co może zaowocować spadkiem w przyszłym tygodniu i ponownym testem dołka 4,8057. W przypadku gdyby brytyjska waluta dostała wiatr w żagle i przeforsowała poziom 4,90 wówczas otwarłoby to drogę do psychologicznej bariery 5,00.

Kurs funta nadal pod presją. GBPPLN boryka się z linią trendu
Kurs funta nadal pod presją. GBPPLN boryka się z linią trendu

Kurs franka kosztuje niemal 4,10 zł. CHF/PLN może silnie odreagować

Kurs franka ma szanse na silne wzrosty w przypadku powrotu awersji na ryzyko na rynki finansowe. Może się to stać za sprawą rosnących napięć amerykańsko-chińskich, które w tle zbliżających się wyborów prezydenckich USA są głównym zmartwieniem inwestorów. Najbliższe wsparcie znajduje się na czerwcowym dołku 4,05 i dopóki cena utrzymuje się powyżej istnieje spora szansa na odreagowanie w kierunku 4,15-4,20.

Kurs franka kosztuje niemal 4,10 zł. CHFPLN może silnie odreagować
Kurs franka kosztuje niemal 4,10 zł. CHFPLN może silnie odreagować

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here