Kurs złotego oddaje pola, kurs funta kosztuje prawie 5,00 zł! PLN silnie traci do euro, franka i dolaraW środę, 2 września 2020 roku, kursy walut na rynku Forex odbijają w przeciwnym kierunku do wczorajszej sesji. We wtorek polski złoty kontynuował aprecjację względem większości swoich głównych rywali, a środowa sesja przynosi totalne odwrócenie trendu. Dolar amerykański ponownie znajduje się na poziomie 3,72 zł, a funt jest coraz bliższy 5,00 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4100 Euro
USDPLN 3,7200 dolar
GBPPLN 4,9680 funt
CHFPLN 4,0830 frank
  • Kurs dolara odbija od kluczowej linii trendu
  • EURPLN ponownie w górnej strefie konsolidacji
  • Kurs funta zbliża się do bariery 5,00 zł
  • CHFPLN po raz trzeci odbija od ważnego wsparcia

Kurs dolara reaguje na wzrostową linię trendu. USD/PLN ponownie na poziomie 3,72 zł

Kurs dolara spadł we wtorek do poziomu 3,6550, gdzie nastąpiła silna reakcja popytowa w reakcji na wieloletnią wzrostową linię trendu. Impuls jest kontynuowany w środę, a notowania dotarły w okolice poziomu 3,72. W przypadku kontynuacji cena powinna dotrzeć w rejon lokalnego poziomu oporu 3,7550, gdzie nastąpi główny test siły kupujących. Dopiero przebicie tego poziomu umożliwiłoby większe odreagowanie. Jednak od kilku miesięcy dominuje trend spadkowy, więc należy oczekiwać, iż dzisiejszy wzrost to jedynie korekta.

InvestCuffs
Kurs dolara reaguje na wzrostową linię trendu. USDPLN ponownie na poziomie 3,72 zł
Kurs dolara reaguje na wzrostową linię trendu. USDPLN ponownie na poziomie 3,72 zł

EUR/PLN silnie odbija od 4,40 zł. Kurs euro ponownie blisko górnego ograniczenia konsolidacji

Kurs euro podobnie do dolara silnie umacnia się w środę do złotego ponownie wspinając się powyżej 4,41. Jednak notowania od niemal sześciu tygodni pozostają w zakresie wąskiej konsolidacji cenowej 4,39-4,4250. Dopiero trwałe wybicie któregoś z tych poziomów umożliwiłoby wykreowanie silniejszego impulsu. Wzrost powyżej 4,4250 otworzyłby drogę do poziomu oporu 4,45 z celem na okrągły opór 4,50. Z drugiej strony główne wsparcie cenowe przebiega na poziomie 4,39.

EURPLN silnie odbija od 4,40 zł. Kurs euro ponownie blisko górnego ograniczenia konsolidacji
EURPLN silnie odbija od 4,40 zł. Kurs euro ponownie blisko górnego ograniczenia konsolidacji

Kurs funta pnie się w górę. GBP/PLN przebije 5,00 zł?

Kurs funta potężnie umacnia się dziś do złotego wzrastając z poziomu 4,9270 do 4,97 w godzinach wczesno popołudniowych. Tym samym notowania zbliżyły się do psychologicznej bariery 5,00, gdzie nastąpi główny test siły popytu. W przypadku przebicia tego poziomu może dojść do zmiany sentymentu, a cena może poszybować w kierunku oporu 5,10. Jednak ryzyko Brexitu powinno nadal ciążyć na funcie, a opór 5,00 może okazać się barierą nie do przebicia.

Kurs funta pnie się w górę. GBPPLN przebije 5,00 zł
Kurs funta pnie się w górę. GBPPLN przebije 5,00 zł

CHF/PLN ponownie odbija od wsparcia 4,05 zł. Kurs franka broni się przed siłą złotego

Kurs franka pozostaje wyjątkowo stabilny w ostatnich tygodniach broniąc się przed naporem siły złotówki. Sprzedający trzykrotnie próbowali przeforsować poziom wsparcia 4,05, jednak bezskutecznie. Tym samym stwarza to szanse dla kupujących, którzy ponownie spróbują zaatakować poziom 4,10. W przypadku jego przebicia oraz pokonanie lokalnego maksimum 4,1220 umożliwiłoby to silniejsze odreagowanie w kierunku poziomu 4,15 oraz 4,20. Frank szwajcarski będzie niewątpliwie wspierany przez każdy wzrost awersji do ryzyka.

CHFPLN ponownie odbija od wsparcia 4,05 zł. Kurs franka broni się przed siłą złotego
CHFPLN ponownie odbija od wsparcia 4,05 zł. Kurs franka broni się przed siłą złotego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here