Naga MarketsKurs złotego odbija i czeka na RPP: Euro spada do 4,27 zł, a dolar USD/PLN do 3,87 złPoranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych emocji – eurodolar oscyluje blisko 1,1030 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2757 PLN za euro, 3,8742 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9963 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0407 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,188% w przypadku obligacji 10-letnich.


Kurs złotego w górę – PLN odbija od czteromiesięcznych dołków

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX przyniosły dalsze odreagowanie po nerwowym początku tygodnia. Globalne indeksy pięły się w górę (choć pozostajemy w pewnej odległości od ATH w USA), co wyraźnie sugerowało ograniczenie układów risk-off na rynkach. Skorzystał m.in. chiński juan, ale również szeroki koszyk walut EM, w tym PLN. Kurs EUR/PLN cofnął się z okolic 4,30 PLN do 4,27 PLN. W przypadku samego złotego nie ma tu większego „story” gdyż wycena PLN zależna jest obecnie, głownie od czynników globalnych.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy decyzję RPP dot. stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się, oczywiście, zmiany. Ciekawiej ponownie będzie na konferencji gdzie Rada najpewniej odniesie się do ostatnich wskazań makro w tym słabego odczytu PKB. Na szerokim rynku będzie to dzień spod znaku usługowych indeksów PMI.

Z rynkowego punktu widzenia PLN zanotował korektę wzrostową, jednak trudno oczekiwać zejścia istotnie niżej. Nastroje na globalnych rynkach nie są ewidentnie pro-popytowe (obawy o łańcuch dostaw), a sam dolar pozostaje mocny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here