Naga MarketsKurs złotego oczekuje na korektę na eurodolarzePiątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno PLN jak i eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3985 PLN za euro, 4,0861 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,7226 PLN wobec dolara oraz 4,8569 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich.

Trudno obecnie znaleźć bardziej interesujące „story” wokół PLN – wszystko sprowadza się do wyczekiwania na korektę na eurodolarze. Przy poziomach rzędu 1,17-1,18 EUR/USD trudno oczekiwać aby czynniki lokalne przyniosły nam słabszego złotego. Globalnie rynek czeka na negocjacje na linii USA-Chiny w dniu 15/08. Obserwowane są również ruchy na rentownościach amerykańskiego długu. Z drugiej strony mamy ciągle impas w zakresie pakietu pomocowego w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. szybkiego szacunku PKB za II kw. br. (oczek. -8,6% r/r). Ponadto GUS poda również wskazanie CPI za lipiec (fin. 3,1% r/r).

Z rynkowego punktu widzenia trwa wyczekiwanie na ruch na eurodolarze. USD/PLN ponownie zmierza w kierunku wsparcia na 3,7 PLN.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here