Naga MarketsKurs złotego nieco słabszy, RPP w kalendarzuPoranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie PLN, pomimo lekkiego podbicia zmienności na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5398 PLN za euro, 3,7577 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1052 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2379 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.513% (wobec ok. 1,25% tydzień temu) w przypadku papierów 10-letnich.

Kurs złotego minimalnie osłabł

Głównym, globalnym tematem pozostaje kwestia rentowności długu USA. Narastające oczekiwania inflacyjne popchnęły część inwestorów do realizacji zysków na obligacjach, co odczytywane jest jako przygotowanie do przyszłej normalizacji polityki monetarnej na świecie. Banki Centralne podtrzymują jednak przywiązanie do wsparcia. Z punktu widzenia PLN kluczowe wydaje się zachowanie dolara i tym tłumaczyć można ostatnie podbicie z 4,47 EUR/PLN do 4,54 PLN obecnie. Im mocniejszy dolar (wspierany zwyżką rentowności) tym większa presja na PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejsze sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Dwudniowe posiedzenie zakończy RPP, gdzie nie należy spodziewać się znaczących zmian w komunikacie. Globalnie będzie to dzień spod znaku publikacji usługowych wskazań PMI.

Notowania USDPLN
Notowania EURPLN

Z rynkowego punktu widzenia podbicie USD/PLN zostało wytłumione nad 3,75 PLN, podczas gdy EUR/PLN pnie się w kierunku 4,55 PLN.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jsw | notowania nasdaq | kursy kryptowalut | s&p 500 index | btc prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here