Notowania polskiego złotego w trakcie pierwszej sesji w tym tygodniu umocniły się silnie zarówno względem funta szterlinga jak i dolara. Z kolei euro nieznacznie wzrosło, a frank jest najdroższy od kwietnia 2017 roku. Sprawdź jak kształtowały się poniedziałkowe kursy walut na rynku Forex, 5 sierpnia 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3200 euro
USDPLN 3,8590 dolar
GBPPLN 4,6930 funt
CHFPLN 3,9660 frank

Kurs dolara koryguje ostatnie wzrosty

Kurs dolara zdołał dziś naruszyć ważne wsparcie 3,86, jednak póki co nie jest ono trwałe. Jeśli dojdzie również do przebicia wzrostowej linii trendu wówczas możemy mieć do czynienia z głębszą korektą. Jednak jeśli tak się nie stanie trend wzrostowy powinien być kontynuowany z celem na psychologiczny opór 3,9000.

Kurs dolara do złotego w poniedziałek na interwale dziennym 5 8 19
Kurs dolara do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Kurs euro silnie rośnie. EUR/PLN najwyżej od marca

Kurs euro kontynuuje impuls wzrostowy zapoczątkowany pod koniec lipca. Notowania zdołały dziś przebić opór 4,3142 i wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie dojdzie do testu tegorocznego szczytu 4,3455. Dopóki cena utrzymuje się powyżej 4,30, dopóty przewaga jest po stronie kupujących.

Kurs euro do złotego w poniedziałek na interwale dziennym 5 8 19
Kurs euro do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Kurs funta ponownie poniżej 4,70 zł

Kurs funta spada w poniedziałek po lekkim odbiciu pod koniec zeszłego tygodnia. Wiele wskazuje na to, iż impuls spadkowy będzie kontynuowany, a co za tym idzie strefa wsparcia 4,65- 4,66 powinna zostać przetestowana w niedługim czasie z celem na dołek 4,58. Z kolei powrót powyżej oporu 4,75 umożliwiłby na wyhamowanie presji podaży.

Kurs funta do złotego w poniedziałek na interwale dziennym 5 8 19
Kurs funta do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Kurs franka najdroższy od dwóch lat. CHF/PLN będzie kosztował 4,00 zł?

Kurs franka silnie wzrasta wraz z rosnącą awersją do ryzyka na świecie. Już niewiele brakuje, aby kupujący przetestowali opór 3,98, a jego przebicie umożliwi wzrost do psychologicznego oporu 4,00. Czy to oznacza, że za niedługo znowu będziemy płacić cztery złote za jednego franka szwajcarskiego?

Kurs franka do złotego w poniedziałek na interwale dziennym 5 8 19
Kurs franka do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here