stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduW środę, 16 grudnia 2020 roku, kursy walut na rynku Forex kontynuują zmagania. Polski złoty utrzymuje swoją siłę względem swoich głównych konkurentów, choć powoli widać nieznaczne wyhamowanie trendu. Dolar amerykański jest najsłabszy i ponownie znajduje się na lokalnych minimach nieco poniżej 3,65 zł, a funt kontynuuje odbicie po spadku w rejon 4,80 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara najtańszy od ponad dwóch lat
  • EURPLN odbija od lokalnych minimów
  • Kurs funta wzrasta czwartą sesję z rzędu
  • CHFPLN oscyluje powyżej poziomu 4,10 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,4420 euro
USDPLN 3,6450 dolar
GBPPLN 4,9240 funt
CHFPLN 4,1180 frank

Kurs dolara kontynuuje deprecjację. USD/PLN najniżej od września 2018 roku

Kurs dolara spadł w środę do poziomu 3,6260 ustanawiając najniższy poziom od ponad dwóch lat. Tym samym notowania mają otwartą drogę w kierunku okrągłego poziomu 3,60, gdzie znajduje się również dołek z czerwca 2018 roku. Jeśli trend spadkowy będzie się utrzymywał wysoce prawdopodobny jest test okrągłego wsparcia 3,50. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie oporu 3,70 wyhamowałoby presję ze strony sprzedających.

Kurs dolara kontynuuje deprecjację. USDPLN najniżej od września 2018 roku

EUR/PLN konsoliduje przy 4,44 zł. Kurs euro odbija od minimów

Kurs euro nieznacznie wzrósł w środę w stosunku do złotego oddalając się od grudniowego minimum w okolicach 4,42. Tym samym notowania pozostają w wąskim zakresie konsolidacji cenowej 4,42 – 4,46 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Wspólna waluta jest niewątpliwie wspierana przez nadchodzący pakiet fiskalny i globalny apetyt na ryzyko.

EURPLN konsoliduje przy 4,44 zł. Kurs euro odbija od minimów

Kurs funta rośnie czwartą sesję z rzędu. GBP/PLN oczekuje na Brexit

Kurs funta podobnie jak euro zyskał dziś nieznacznie do złotego po silnym wzroście we wtorek. To aż 12 groszowy wzrost licząc od piątkowego dołka na poziomie 4,80. Dalsza aprecjacja funta może przyczynić się do ponownego testu psychologicznego oporu 5,00, choć niewątpliwie wynik Brexitu będzie kluczowy dla ustalenia dalszego trendu. Lokalne wsparcie znajduje się w okolicach minimum z tego tygodnia 4,86.

Kurs funta rośnie czwartą sesję z rzędu. GBPPLN oczekuje na Brexit

CHF/PLN wyjątkowo stabilny. Kurs franka oscyluje powyżej 4,10 zł

Kurs franka poszedł dziś w ślady dolara oddając nieznacznie pola złotówce. Notowania od kilku sesji utknęły w konsolidacji cenowej między grudniowym minimum 4,09, a szczytem 4,16. Trwałe wybicie w którąś ze stron powinno wykreować silniejszy impuls. Aktualnie panujący apetyt na ryzyko powinien wspierać scenariusz spadkowy pary CHF/PLN, choć jakiekolwiek zawirowania mogą przyczynić się do zmiany rynkowego sentymentu.

CHFPLN wyjątkowo stabilny. Kurs franka oscyluje powyżej 4,10 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here