Naga MarketsKurs złotego na miesięcznych minimach. Euro powyżej 4,24 zł, dolar w stronę 3,83 złWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie podbicie układów risk-off w Azji. Eurodolar pozostaje jednak stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2437 PLN za euro, 3,8239 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9485 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9730 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,334% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły m.in. podbicie wyceny japońskiego jena oraz spadek kwotowań juana. Ruchy te tłumaczone są obawami inwestorów o rozprzestrzenienie się wirusa „korona” w Chinach. Wirus porównywany do SARS może objąć większą część państwa środka z uwagi na obchody chińskiego nowego roku, co sprzyja migracjom. Rynki obawiają się, iż taki scenariusz mógłby zaszkodzić perspektywom gospodarczym Chin. Trudno jednak mówić o istotnych ruchach na rynku gdyż handel w USA był ograniczony. Sam PLN również pozostaje bez większej reakcji zarówno na czynniki lokalne jak i tendencje globalne. Najciekawiej prezentuje się para USD/PLN, gdzie zbliżamy się do potencjalnego testu linii trendu spadkowego.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane z krajowego rynku pracy za grudzień – dynamika zatrudnienia r/r szacowana jest na 2,6% podczas gdy wynagrodzenia miały wzrosnąć o 6,3% r/r. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się odczytowi niemieckiego wskaźnika ZEW.

Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN sugeruje spadek przez 90 pkt. co oznaczałoby najpewniej impuls korygujący na większości par.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here