Kurs złotego mocno zyskuje do dolara, euro, franka i funta w czwartek 1 października
Pary walutowe z polskim złotym

W ubiegłym tygodniu (a także w poniedziałek) mogliśmy obserwować bardzo słabe nastroje na polskim złotym. Jednak wtorkowa sesja przyniosła nagły zwrot akcji i umocnienie PLN. W czwartek podobnie możemy obserwować spore wzrosty na PLN, który umacnia się do euro, dolara, funta i franka. W przypadku wszystkich głównych walut ruchy przekraczają 1% na korzyść PLN. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy wyraźne umocnienie
  • Złotówka zyskuje w czwartek do głównych walut
  • Złoty na solidnym plusie w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8117 zł 01.10.2020, godzina 18:05
Kurs euro EURPLN 44770 zł 01.10.2020, godzina 18:05
Kurs funta GBPPLN 4,9117 zł 01.10.2020, godzina 18:05
Kurs franka CHFPLN 4,1503 zł 01.10.2020, godzina 18:05

Kurs dolara do złotego pogłębia przecenę

Podczas czwartkowej sesji widzimy całkowitą dominację polskiego złotego. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje spadki. Kurs dolara do złotego wrócił we wtorek poniżej poziomu 3,89 zł, a dzisiejsza sesja przyniosła dalsze pogłębienie przeceny. Jako najbliższe ważne wsparcie należy traktować strefę przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN testuje wsparcie przy 4,92 zł

Wyraźne umocnienie PLN widać także na kursie funta do złotego. Notowania GBP/PLN długo nie zagościły powyżej okrągłego poziomu 5 zł. We wtorek obserwowaliśmy silne cofnięcie, a dziś przecena jest kontynuowana. Patrząc na wykres H4, kurs cofnął poniżej poziomu wsparcia przy 4,92 zł, gdzie oprócz wcześniejszych reakcji cenowych wypada także mierzenie 50% Fibo. Utrzymanie się poniżej do końca sesji, będzie oznaczać chęć dalszych spadków.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro poniżej wsparcia przy 4,5050 zł

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś pod presją sprzedających. Patrząc technicznie na wykres D1, mamy do czynienia z dynamicznym cofnięciem po ostatnich silnych wzrostach. Dziś doszło także do powrotu ceny poniżej ważnego wsparcia przy 4,5050 zł, co może zapowiadać pogłębienie przeceny. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Niemniej najbliższe wsparcie może już stanowić biegunowość współczynnika 38,2% Fibo, a następnie strefa przy 4,4250 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN przyspiesza spadki

Kurs franka szwajcarskiego także dynamicznie traci na wtorkowej sesji. Notowania CHF/PLN dynamicznie odbiły od strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej. Notowani cofnęły również poniżej współczynnika 50%, jak i 38,2%, dlatego tez możliwy jest ruch w kierunku wsparcia przy 4,1160 zł.

Wykres CHF/PLN
Wykres CHF/PLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here