Naga Marketszwinięte banknoty 100 PLNPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie zwyżki na eurodolarze (ponad 1,1345 USD), co rzutuje również na zestawienia EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4295 PLN za euro, 3,9037 PLN wobec dolara, 4,1293 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9367 PLN w relacji do funta szterlinga.

Eurodolar notuje zwyżki

Rentowności polskiego długu wynoszą 1,369% w przypadku obligacji 10-letnich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnie 24h obrotu na rynku FX przyniosło znaczące podbicie zmienności (i docelowych wzrostów) na eurodolarze. Powodem było posiedzenie EBC. Europejski Bank Centralny (ECB) zwiększył swój program zakupu aktywów na czas pandemii, by wesprzeć europejską gospodarkę pogrążoną w kryzysie po ponad dwóch miesiącach zamrożenia aktywności z powodu koronawirusa.

ECB zwiększył wartość swego nadzwyczajnego programu zakupów w czasie pandemii (PEPP) do 1,35 biliona euro z 750 miliardów euro i wydłużył go w czasie przynajmniej do czerwca 2021 roku. Kwota wypadła nieco powyżej oczekiwań w wyniku czego rynki otrzymały dodatkowy impulsów do wzrostów (ATH na NDX). W przypadku PLN obserwujemy proporcjonalną reakcję – PLN traci nieco wobec euro, zyskując względem dolara.

W trakcie dzisiejszej sesji MF przeprowadzi aukcję zamiany obligacji. NBP wyemituje bony pieniężne. Ponadto poznamy dane dot. aktywów rezerwowych za maj. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się danym z amerykańskiego rynku pracy (NFP).

Z rynkowego punktu widzenia otoczenie zewnętrzne wspiera PLN i koszyk CEE. W przypadku EUR/PLN wydaje się jednak iż dotarliśmy do lokalnego wsparcia na 4,40 PLN.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here