polskie banknoty 10, 20 i 50 złotych PLNPoczątek tygodnia jak to zazwyczaj bywa rozpoczyna się spokojnie. Kurs polskiego złotego nieznacznie zyskuje w stosunku do euro, franka i funta, natomiast traci w stosunku do dolara. To sugeruje, iż dolar w poniedziałek jest najsilniejszą walutą i może odrobić przynajmniej część zeszłotygodniowych spadków. Dokąd zmierzają notowania złotego? Sprawdź jak kształtują się poniedziałkowe kursy walut na rynku Forex, 10 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2590 Euro
USDPLN 3,7650 dolar
GBPPLN 4,7830 funt
CHFPLN 3,8000 frank

Kurs dolara odbija w poniedziałek. USD/PLN powyżej 3,76 zł

Notowania pary walutowej USD/PLN odrabiają część piątkowych spadków, które dotarły w okolice 3,7540 ustanawiając lokalny dołek. Istotną kwestią jest przebicie w zeszłym tygodniu wzrostowej linii trendu, która utrzymywała trend w „ryzach” od stycznia. Taki rozwój sytuacji może sugerować, iż przed nami głębsza korekta spadkowa. Wiele będzie zależało od czasu jaki będzie potrzebować cena, aby przetestować opór 3,78 oraz ww. linię trendu od dołu.

Retro
kurs dolara w poniedziałek 10 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

EUR/PLN najniżej od stycznia. Kurs euro poniżej 4,27 zł

Kurs pary EUR/PLN spadł w zeszłym tygodniu do najniższego poziomu od stycznia 2019 r. w okolice 4,2590. Jest to zarazem tegoroczny dołek, a jego przebicie otworzy drogę do wsparcia 4,2460. Z drugiej strony dopiero pokonanie oporu 4,27 umożliwiłoby na powrót do kilkumiesięcznej konsolidacji oraz na wyhamowanie presji podaży.

kurs euro w poniedziałęk 10 czerwca 2019
Kurs euro do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Kurs funta poniżej 4,80 zł. GBP/PLN kontynuuje spadki

Para GBP/PLN pozostaje od początku maja pod silną presją sprzedających, która wynika z niepewności związanej z Brexitem. Kupujący od ponad miesiąca ani razu nie zdołali naruszyć spadkowej linii trendu, co sugeruje dużą przewagę podaży. Dalsze spadki powinny się zatrzymać na wsparciu 4,75, a jego przebicie może zepchnąć kurs poniżej tegorocznych minimów do poziomu 4,70. Z kolei dopiero przebicie oporu 4,8440 oznaczałoby utworzenie nowego, lokalnego szczytu.

kurs funta w poniedziałek 10 czerwca 2019
Kurs funta do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

CHF/PLN koryguje. Kurs franka kosztuje 3,80 zł

Notowania franka szwajcarskiego dotarły do strefy wsparcia, która znajduje się przy poziomie 3,80. Dalsze spadki mogą się zatrzymać na poziomie 3,78. Jednak rosnąca awersja do ryzyka na świecie powinna wspierać scenariusz wzrostowy sugerując, iż zeszłotygodniowe spadki do tylko korekta.

kurs franka w poniedziałek 10 czerwca 2019
Kurs franka do złotego w poniedziałek na interwale dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here