Naga MarketsKurs złotego kończy rok mocniejszy. Notowania USD/PLN spadły pod 3,80, EUR/PLN do 4,25Dolar pozostaje w lekkiej defensywie, podtrzymując tendencje z ostatnich dni. Widać popyt na tzw. bezpieczne przystanie (franka i jena) po tym, jak wczoraj na Wall Street widoczna była niewielka realizacja zysków. Dzisiaj rynek w USA pracuje do 22:00, ale w Europie handel jest skrócony (Francja), albo inwestorzy mają wolne (Niemcy). Powracając do walut, rozjazd widać na Antypodach (mocniejszy jest AUD, a słabszy NZD).

Zachowanie dolara australijskiego można tłumaczyć wątkiem chińskim – według doniesień chińska delegacja ma udać się do Waszyngtonu już w najbliższą sobotę, aby podpisać umowę handlową z USA. W nocy napłynęły też „przyzwoite” odczyty indeksów PMI z Chin. W efekcie dzisiaj widać umocnienie się juana – kurs USDCNH zszedł w okolice 6,9670. Minimalna korekta jest widoczna na parach z funtem, a stabilne pozostaje euro.

W kraju złoty kończy rok mocniejszy – USDPLN zszedł poniżej 3,80, a EURPLN zbliża się do 4,25 – korzystając z globalnego sentymentu i słabości dolara.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here