Naga MarketsKurs złotego i GPW silne przed decyzją RPP. Czy czeka nas kolejna obniżka stóp?
Maciej Leściorz, przedstawiciel polskiego oddziału CMC

Optymizm, być może w części przesadzony, widoczny jest zarówno na giełdowych parkietach jak i w przypadku polskiego złotego. Ten wyraźnie zyskuje względem ostatnio słabszego dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. Na temat aktualnych sentymentów rynkowych względem GPW, Wall Street i USD Adam Rak z Comparic24.tv rozmawiał z Maciejem Leściorzem reprezentującym CMC Markets.

  • Kurs złotego rośnie silnie od dwóch dni i jest najmocniejszy od połowy marca
  • W tym samym czasie WIG20 zyskuje niemal 8% od początku tygodnia i próbuje domykać lukę bessy z początku marca
  • Według klientów CMC Markets kurs dolara będzie się nadal osuwał, podobnie jak niemiecki indeks DAX

Te artykuły również Cię zainteresują
RPP może obniżyć stopy procentowe w tym tygodniu

Polscy ekonomiści są zgodni, że Rada Polityki Pieniężnej (RPP) może w tym tygodniu obniżyć po raz kolejny stopy procentowe do niemal zerowego poziomu, co spowodowałoby niezaprzeczalnie korektę obserwowanych od początku tygodnia silnych wzrostów złotówki i indeksu WIG20.

Ostatni raz RPP obniżała stopy procentowe na początku kwietnia, w związku z czym stopa referencyjna spadała do poziomu 0,5%. Credit Agricole zakłada, że 28 maja (w czwartek) Rada poda informację o kolejnym cięciu, tym razem o 45 punktów bazowych, co sprowadziłoby stopę referencyjną do poziomu zaledwie 0,05%.

Polski złoty jest beneficjentem wzrostu apetytu na ryzyko, gdzie kapitał przenosi się na rynki wschodzące. Złoty nie jest jednak pełnoprawną walutą rynków wschodzących, w efekcie kapitał przenosi się głównie na inne rynki, a PLN na pograniczu rynku rozwiniętego i wschodzącego nasza waluta zachowywała się relatywnie stabilnie. – komentował Maciej Leściorz z CMC Markets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa naftowa: w Rosji odbywają się dyskusje na temat cięć produkcji ropy
Następny artykułKomisja Europejska proponuje fundusz naprawczy warty 750 mld euro
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here