Naga Markets

Kurs złotego, euro oraz funta w 2021 roku. Rozmowa z Bartoszem Sawickim z Cinkciarz.plJakiego poziomu inflacji spodziewać się w Polsce w 2021 r.? Czy polski złoty umocni się w nadchodzących miesiącach? Czy spodziewać się interwencji NBP na rynku walutowym i jak to przełoży się na zachowanie kursu euro do złotówki? Na te pytania na antenie Comparic24.tv odpowiedział nasz gość: Bartosz Sawicki z Cinkciarz.pl, analityk rynków finansowych w Cinkciarz.pl.

  • W rozmowie także o tym, jak radził sobie kurs euro względem dolara
  • Spytaliśmy również o perspektywy dla amerykańskiej waluty w 2021 roku
  • Oprócz tego, Bartosz Sawicki przedstawił swoje przewidywania dla kursu funta na nadchodzące miesiąceNaszego gościa spytaliśmy między innymi o to, jak wygląda sytuacja pary EUR/USD

– W ubiegłym roku podstawową tendencją był odwrót od dolara i w dużej mierze skorzystało na tym euro, po którego stronie pojawiły się (…) ewidentne pozytywy, m.in. polityczna zgoda na uwspólnotowienie ryzyka kredytowego w państwach strefy euro i to był jeden z tych zapalników, który sprawił, ze euro tak mocno zyskiwało. – stwierdził Sawicki.

Analityk Cinkciarz.pl zwrócił jednak uwagę na szereg problemów względem aprecjacji europejskiej waluty.

– W tej chwili euro ma jednak dwa problemy. Pierwszy problem to duża niechęć EBC wobec umocnienia waluty, która prowadzi do przebąkiwania możliwości obniżenia stóp procentowych. Z drugiej strony, wielkim rozczarowaniem tego roku jest nikły progres programu szcepień w UE. To odpycha nieco inwestorów od wspólnej waluty.

– Myślę jednak, że ten rok, który ma stać pod znakiem właśnie bardzo silnego odbicia wzrostu gospodarczego, przyspieszenia inflacji to będzie dobry rok dla wspólnej waluty. – podsumował nastroje panujące na rynku walutowym Bartosz Sawicki.

– Nie spodziewam się, żeby kurs euro spadał poniżej 1,20 dol. – dodał. – Wręcz przeciwnie, powinien wrócić na swoją wzrostową ścieżkę. Jednak do tego potrzebne jest ochłonięcie inwestorów z bieżącego zaniepokojenia sytuacją na rynku długu, przede wszystkim w USA. Do tego potrzebne jest również przyspieszenie w europejskim programie szczepień. Potencjał do tego, żeby ten ruch był tak silny jak w tym roku, wydaje mi się, że jest nikły. Ale spodziewałbym się dalszej słabości dolara względem wspólnej waluty.

NED

Więcej na temat przewidywań dla głównych par walutowych, ale także tych względem złotego oraz o sytuacji gospodarczej w Polsce w rozmowie dostępnej na kanale Comparic24.tv

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here