Naga MarketsKurs złotego (EUR/PLN) znajduje się najwyżej od lutego bieżącego rokuPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyraźnie mocniejszego PLN oraz ponowne wyjście nad 1,22 na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4935 PLN za euro, 3,6719 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0940 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2064 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,894% w przypadku obligacji 10-letnich.

Kurs złotego najniżej od lutego br. Odbicie indeksów na rynkach

Ostatnie godziny na rynkach przyniosły spodziewane odbicie, zarówno na poziomie indeksów jak i po krachu na kryptowalutach. Analizując ostatnie 1,5M możemy jednak dojść do wniosku że układy risk on/off na rynkach zaczynają być coraz bardziej niestabilne. O ile wcześniejsze trendy (np. na SPX) były dość stabilne tak ostatnie kilka tygodni przynosi ciągle „strzały” ryzyka. Ma to oczywiście związek z postępującym założeniem co do wyższych wskazań inflacyjnych i w konsekwencji potencjału ograniczenia wsparcia dla rynków przez Fed/EBC. Ciekawie prezentują się jednak rynki EM, w tym Polska, gdzie obserwujemy wyraźnie mocniejszego PLN przy lepszym zachowaniu (na tle indeksów zagranicznych) WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. PPI oraz produkcję budowlano-montażową za kwiecień. Na szerokim rynku warto śledzić wystąpienia przedstawicieli Fed oraz odczyt przemysłowgo PMI dla tamtejszej gospodarki.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN spadł najniżej od lutego br. Koszyk BOSSA PLN wybił 89 pkt. Coraz mocniejszy PLN jest faktem i pojawia się ponownie pytanie o stanowisko NBP (który teoretycznie nie adresował kursu ale dynamikę tendencji przy ostatnich podbiciach).

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki gpw | notowania pzu | selvita akcje | comparic pl | kurs dolara live | ethereum kurs | giełda komentarze |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here