Naga Marketszwinięte banknoty 100 PLNPoranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na eurodolarze jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4002 PLN za euro, 3,7258 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0863 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,35% w przypadku obligacji 10-letnich.

Główna para walutowa oscyluje blisko 1,18 USD

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym nie przyniosły zmiany status quo. W dalszym ciągu główna para walutowa oscyluje blisko 1,18 USD. Wydarzeniem sesji w Azji zdaje się być podbicie kwotowań juana po doniesieniach, iż Chiny podtrzymują „przywiązanie” do założeń umowy handlowej z USA (phase 1 deal).

Te artykuły również Cię zainteresują
Czekamy na czwartkowe wystąpienie Powella podczas Jackson Hole. Na rynku nie dzieje się zbyt wiele, stąd w depeszach widoczne jest również wyczekiwanie na dzisiejsze makro z USA (m.in. zamówienia). Sam PLN nie notuje większych ruchów czekając na dalszy rozwój sytuacji wokół EUR/USD.

W trakcie dzisiejszej brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się m.in. zamówieniom na dobra trwałe dla USA za lipiec (oczek. 4,3% m/m).

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN kontynuują lokalne konsolidacje przy ograniczonej zmienności.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here